Міністерство охорони здоров'я ініціюватиме зміни до бюджету для того, щоб вдвічі підвищити зарплату медпрацівникам із 1 липня.

Про це міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив на брифінгу 9 травня.

Він зазначив, що міністерство зробило попередні розрахунки — для підвищення зарплат медикам потрібно додатково близько 11 млрд грн з 1 липня.

«Зараз ми розрахуємо вже більш ретельно та будемо подавати відповідну пропозицію щодо внесення змін до державного бюджету для того, щоб ми змогли підняти зарплату до 50% нашим медпрацівникам із 1 липня», — сказав Степанов.

Міністр додав, що вважає, що протягом років незалежності над українськими медиками «проводять експерименти і думають, чи виживуть вони на цю заробітну плату».

За даними Держстатистики, зарплати медиків у березні зросли на 7,8% та залишаються одними з найнижчих в Україні — в середньому 8056 гривень на місяць.

В Україні з початку епідемії вже підтвердили 14 710 випадків коронавірусу. Станом на 8 травня в Україні коронавірус виявили у 2 758 медиків.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: