МОЗ: в Україні зайняті понад половина ліжок для пацієнтів із COVID-19
В Україні станом на 15 листопада зайняті 52,6 % усіх ліжок, виділених для пацієнтів із коронавірусним захворюванням. Найбільша завантаженість у Черкаській області, а найменша ㅡ у Херсонській.
Про це свідчать дані Міністерства охорони здоров'я.
За офіційною статистикою МОЗ, за останні 5 днів завантаженість ліжок для пацієнтів із COVID-19 скоротилася майже на 10%. Усього нині для людей із підозрою чи зараженням коронавірусом виділено 52 258 таких ліжок.
Найбільше місць заповнено в Черкаській області, де навантаження на ліжка досягло 72%.
Найкраща ситуація з ліжками у Херсонській області, де зайнято всього 23,9% місць від загальної кількості.
Водночас у Тернопільській області зайнято 28% ліжок, у Луганській ㅡ 42,2%, в Одеській ㅡ 44,4%, у Кіровоградській ㅡ 45% та в Дніпропетровській ㅡ 47,3%.
У Києві кількість зайнятих ліжок дорівнює середній по Україні та складає 50,4% від усієї кількості.
Яке значення має заповненість ліжок?
Це один з індикаторів, за якими Міністерство охорони здоров'я стежить за розвитком епідемії в країні. Так, МОЗ розробило чотири етапи реагування на поширення коронавірусу. Зараз ми перебуваємо на другому етапі, коли заповненість ліжок хворими на COVID-19 має бути на рівні 70% загалом по країні, а щоденний приріст заражених становить 8-10 тисяч людей.
На цьому етапі МОЗ активно розгортає додаткові ліжка поза межами закладів охорони здоров'я. Якщо ж заповненість ліжок по Україні перевищить 85%, за планом МОЗ на українців чекає жорсткий локдаун.
Що в нас із карантином?
З 14 листопада в Україні почав діяти «карантин вихідного дня». Уряд дозволив працювати лише продуктовим магазинам, автозаправкам, аптекам, фінансовим установам та транспорту. Детальніше про зміни читайте тут.
Також в Україні відмовилися від щотижневого поділу регіонів на зони та перейшли на загальнодержавний карантин з обмеженнями, які діяли в «помаранчевій» зоні.
Влада переконана, що це допоможе врятувати медичну систему від колапсу.
- Поділитися: