Міністерство охорони здоров’я України значно завищує здатність українських державних лабораторій опрацьовувати проби на коронавірус для ПЛР-тестів.

Так, в МОЗ заявляють, що щоденно можуть дослідити сотні, а в деяких випадках — навіть тисячі проб, однак це не відповідає дійсності, йдеться в матеріалі «Слідства.Інфо».

Там зазначають, що хоч і ВООЗ заявляє, що однією із головних вимог для подолання коронавірусної хвороби є тестування потенційних хворих, Україна нині є одним із «аутсайдерів» серед країн Європи за кількістю проведених аналізів на коронавірус — менше трьох тисяч. Водночас офіційно Міністерство охорони здоров’я заявляє, що держлабороторії по всіх областях здатні опрацьовувати щонайменше кілька сотень тестів на коронавірусну хворобу щодня. 

«Слідство.Інфо» пише, що журналісти та експерти підрахували реальні можливості медичних установ МОЗ проводити дослідження, і вони значно відрізняються від офіційних позицій міністерства.

«Зокрема, ми сконтактували з обласними лабораторіями, щоб дізнатися про їхні справжні потужності. Виявилося, що деякі працюють на повну, а в частини немає обладнання чи реагентів, тож тести, які нещодавно прибули з гуманітарним вантажем з Китаю, просто лежать», — пишуть журналісти.

Вони запевняють, що за день лабораторії здатні опрацювати 24-50 тестів, а за цілодобової роботи на максимальній потужності деякі з них можуть досліджувати до 100 зразків. У такому разі максимум проб, які можуть бути проаналізовані за добу в Україні загалом — 2500.

Схожі цифри називає й ексочільник Центру громадського здоров’я Володимир Курпіта. 

«Процес дослідження не автоматизований — потрібно покрутити, покапати, нагріти. Перша частина займає три години, друга так само. Навіть якщо лаборант буде працювати безперервно, він зможе поставити максимум 48 проб за робочий день», — розповів він у коментарі «Слідству.Інфо».

Також журналісти додають, що у частині регіонів бракує необхідного обладнання, а десь — і спеціальних реагентів, які не виробляють в Україні, або додаткових розхідних матеріалів. 

Раніше фахівці Інституту молекулярної біології та генетики запевнили, що готові щотижня виробляти 10-20 тисяч високоточних ПЛР-тестів для діагностики коронавірусу, та чекають на фінансування від держави.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

Ви можете робити разом з нами якісний контент і показати, що відбувається у різних регіонах України в умовах карантину. Знімайте відео з ваших міст, розповідайте, як переносите ізоляцію, чи є в аптеках маски, як ходить громадський транспорт — і надсилайте на адресу [email protected] з темою «Марафон». Ми покажемо ваші матеріали у прямому ефірі марафону «Хроніки коронавірусу», який випускаємо щодня о 8:00 та о 18:00.

Поділитись: