Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко прокоментував для hromadske відправку на примусову обсервацію українців, які повернулися з Катару, та документ про згоду на обсервацію, який порушує конституційні права.

Він повідомив, що після рішення уряду про призупинення Україною авіасполучення, було кілька винятків. Зокрема два рейси, які вчора, 29 березня, прибули з Катару. На них повернулися 358 українців.

«За нашими даними, вони були попереджені представниками Міністерства закордонних справ в Катарі, що їм необхідно буде пройти примусову обсервацію упродовж 14 днів. Примусову — це означає, що вони повинні були перебувати в готелях, які були надані державою. Однак частина громадян вирішила, що вони вище закону, вище правил і нормативів». 

«Зараз 318 громадян перебувають на обсервації, виїхали в готель «Козацький» і ще один санаторій. 40 людей зараз все ще перебувають в літаках і відмовляються звідти виходити. З ними ведуть переговори. Я думаю, що вони свій громадянський обов’язок відчують, що вони не мають ризикувати здоров’ям інших людей».

На запитання про те, чому в документі про згоду на обсервацію, який мають підписувати евакуйовані, є пункт про заборону спілкуватися з пресою, який фактично порушує конституційні права людей, Геращенко відповів: «У мене немає такої інформації, яка є у вас. У тому документі, який я бачив, такого не було. Можливо, це фейк, давайте перевіримо».

Заступник глави МВС також перерахував, що заборонено робити в обсервації: «Не можна виходити за межі обсервації, зустрічатися з іншими людьми, окрім як з тими, з ким прилетіли на рейсі, але бажано не спілкуватися взагалі ні з ким, окрім як телефоном та електронними засобами зв’язку».

Раніше один з пасажирів, які вночі 30 березня повернулись в Україну рейсом із Дохи (Катар), надіслав редакції hromadske документ про добровільну згоду на проведення обсервації, який їм запропонували підписати. Підписавши документ, пасажири мали підтвердити, що їх поінформували про обсервацію та відмовитися від спілкування з медіа.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

Нагадаємо, міністр інфраструктури Владислав Криклій повідомив, що на засіданні уряду ввечері 29 березня вирішили зробити обов’язковою обсервацію для тих, хто повертається в Україну з-за кордону.

Найвідоміший приклад обсервації в Україні стався у санаторії в Нових Санжарах на Полтавщині, де розмістили понад 70 українців та іноземців з Уханя.

Приїзд цих людей спровокував сутички місцевого населення та правоохоронців, бо жителі Нових Санжар виступали рішуче проти розміщення евакуйованих з Уханя.

Після цього влада відмовилась від практики колективної обсервації і почала просити від тих, хто повертається з-за кордону, підписати згоду на добровільну самоізоляцію вдома. За порушення передбачена відповідальність, зокрема штрафи у розмірі 17-34 тисячі гривень.

За останніми даними МОЗ, в Україні зафіксували 480 випадків інфікування коронавірусом, із них 11 людей померли. Ще 6 пацієнтів одужали.

Поділитись: