Державна прикордонна служба перевірить можливі порушення українського законодавства кандидаткою у президенти РФ Ксенії Собчак, коли вона безпосередньо перетинатиме російсько-український кордон.

Державна прикордонна служба перевірить можливі порушення українського законодавства кандидаткою у президенти РФ Ксенії Собчак, коли вона безпосередньо перетинатиме російсько-український кордон.

Про це у коментарі Громадському повідомив речник Прикордонної служби Олег Слободян.

За його словами, коли Ксенія Собчак буде перетинати український кордон — прикордонники проводитимуть комплекс безпекових заходів, пов’язаних з перевіркою. Зокрема, інформацію про те, чи не порушувала Собчак законодавство України, чи не відвідувала окупований Крим раніше через закриті пункти пропуску.

«На підставі перевірки масивів цієї інформації, в тому числі у співпраці з іншими правоохоронними органами, буде прийняте рішення про надання їй права перетину кордону», — сказав Слободян.

У разі, якщо ж Собчак порушувала законодавство України — їй «заборонять в’їзд на тривалий термін».

Раніше кандидатка в президенти РФ Ксенія Собчак заявила, що звернулася до посольства України за дозволом на поїздку в Крим. «Я направила листа до посольства України. Якщо я поїду в Крим, то тільки через Україну. Якщо я отримаю дозвіл на цей в'їзд, я поїду туди», — сказала Собчак.

Водночас у посольстві України не підтверджують звернення Собчак щодо відвідування Криму.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін назвав «політичною шизофренією» намір Собчак проводити в окупованому Криму передвиборчу агітацію.

Нагадаємо, що Собчак, яка заявила про бажання балотуватися на пост президента Росії, зазначила, що анексію Криму не визнала жодна світова держава і навіть «Сбербанк Росії». 

Так вона відреагувала на заяву депутатки Держдуми від «Єдиної Росії» Наталії Поклонської, яка назвала слова телеведучої Собчак про те, що Крим є українською територією, «неповагою до людей і власної батьківщини».

Поділитись: