У Музеї Івана Гончара повідомляють, що Державне бюро розслідувань арештувало приватну колекцію картин родини п’ятого президента Петра Порошенка.

Про це йдеться у повідомленні на сторінці у Facebook музею.

«28 травня приблизно о 13:30 в музей знову прийшли представники ДБР. Один із представників показав своє посвідчення директору музею, Петру Івановичу Гончару, та представився слідчим. Надав ухвалу Печерського районного суду про арешт майна, власне приватної колекції картин родини Порошенків», — йдеться у повідомленні.

Після цього, як заявляють у музеї, слідчий попросив написати від руки розписку про отримання цієї ухвали та його кримінальну відповідальність за незаконні дії з цією колекцію.

«Які дії класифікуються незаконними, чи можемо ми все ж провести виставку та на інші питання слідчий не надав відповіді. Натомість зазначив, що всі питання ми можемо надіслати у письмовому вигляді до служби ДБР, а вони нададуть відповідь у «розумні строки». Копію цієї розписки слідчий не надав», — додають у музеї.

Там також вказують, що їм не дозволили сфотографувати розписку та не аргументували чому.

Нагадаємо, 27 травня ДБР викликало Порошенка на допит у двох справах: щодо незаконного переміщення через кордон картин і через можливе незаконне прослуховування його розмов із Байденом.

У першій справі також на допит викликали дружину Порошенка Марину. Це справа про незаконне переміщення через кордон України 43 картин всесвітньо відомих художників. На перший допит Порошенко з дружиною не з’явилися, тому повістку їм принесли в музей Гончара на виставку.

Водночас експрезидент Порошенко заявив, що на допит 29 травня не прийде.

Поділитись: