УКРАЇНА

МВФ не погоджується з наявною редакцією президентського законопроекту про Антикорупційний суд

15 січня, 2018 17:26
УКРАЇНА/МВФ не погоджується з наявною редакцією президентського законопроекту про Антикорупційний суд
Зберегти
Вигляд
Міжнародний валютний фонд назвав ухвалення президентського законопроекту про Антикорупційний суд у наявній редакції «порушенням зобов’язань перед міжнародними партнерами».

Міжнародний валютний фонд назвав ухвалення президентського законопроекту про Антикорупційний суд у наявній редакції «порушенням зобов’язань перед міжнародними партнерами».

Про це йдеться у листі голови місії МВФ до України Рона ван Родена.

Лист направили на адресу голови адміністрації президента України Ігоря Райніна, а копії надіслали прем’єру, спікеру, кільком міністрам та представникам уряду, передає «Українська правда».

У листі наголошують на тому, що МВФ не погодиться із ухваленням президентського законопроекту про Антикорупційний суд.

«Щодо того проекту, який був поданий 22 грудня, у нас є серйозні застереження, низка його положень не сумісні із зобов’язаннями України за програмою співпраці з МВФ, а також суперечать рекомендаціям Венеційської комісії», — зазначає у листі представник МВФ.

Також у зверненні пояснюється, чому закон не дозволить створити суд, який мав би довіру в Україні та за кордоном.

Питання викликають три аспекти: процедури відбору суддів, щодо положень закону, спрямованих на гальмування створення АКС та щодо юрисдикції суду. Загалом у документі — 9 системних зауважень.

Найбільше претензій пов’язано з питанням відбору суддів. МВФ вимагає від АП виконання рекомендацій Венеційської комісії і надання представникам міжнародних донорів України в антикорупційних питаннях права блокувати призначення недоброчесних суддів.

«Роль громадської ради міжнародних експертів має бути вирішальною, а не просто дорадчою (як у президентському проекті)... Негативне рішення ради щодо кандидата має бути зобов’язуючим для Вищої кваліфікаційної комісії суддів», — йдеться у листі МВФ.

«У поточному вигляді закону про АКС ми не будемо готові його підтримати», — додають у документі.

МВФ також висловив готовність допомогти Адміністрації президента переглянути закон,  «щоб привести його у відповідність із зобов’язаннями української влади та рекомендаціями Венеційської комісії».

Водночас в Адміністрації президента заявляють, що законопроект був розроблений відповідно до рекомендацій Венеційської комісії.

«Сьогодні проект закону знаходиться у Верховній Раді, тому всі дискусії про ті чи інші норми повинні проходити в рамках правового поля в українському парламенті», — зазначає прес-служба АП.

Раніше організація Transparency International Україна запропонувала президентові України Петру Порошенку відкликати законопроект №7440 «Про Вищий антикорупційний суд» та внести його з урахуванням рекомендацій Венеційської комісії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Охорона суддів та стандарти ЄСПЛ: головне у проекті Порошенка про Антикорупційний суд

22 грудня Порошенко зареєстрував у Раді законопроект № 7441 «Про Вищий антикорупційний суд». Напередодні Адміністрація президента повідомляла, що група експертів представила Порошенку новий законопроект про Антикорупційний суд.

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України. Серед його запланованих функцій має бути, зокрема, ведення справ Національного антикорупційного бюро.

 

Пов`язані новини