Обсяг фінансування, яке Міжнародний валютний фонд готовий надати Україні в межах нової програми stand-by буде таким само, як планувалося надати в межах програми EFF.

Про це повідомляють у Міністерстві фінансів України.

«У зв’язку з масштабною фінансово-економічною кризою в усьому світі через поширення COVID-19 та загальною економічною невизначеністю щодо тривалості й інтенсивності наслідків пандемії МВФ змінив підходи до тривалості програм з країнами і пропонує варіант продовження співпраці з Україною за коротшою програмою кредитування Stand-By. При цьому сума програми на відповідні періоди залишається незмінною», — повідомили у Мінфіні.

Там зазначають, що переговори між Україною та фондом ще тривають, тому МВФ ще остаточно не вирішив, яку програму фінансування надавати Україні: EFF чи stand-by. Основна між ними різниця у термінах: EFF мала б тривати 3 роки, а stand-by — 1,5 роки.

Представник України в МВФ Владислав Рашкован зазначив, що в межах програми EFF, щодо якої уряд та МВФ домовилися наприкінці 2019 року, очікувалося отримати 5 мільярдів доларів протягом перших 1,5 роки. У новій програмі передбачається такий само обсяг фінансування.

«Програма EFF, яку ми обговорювали до цього, була на 3 роки і на суму 8 мільярдів доларів. У межах програми протягом наступних 18 місяців, до кінця 2021 року, ми планували отримати від МВФ 5 мільярдів доларів та решту 3 мільярди протягом 2022-2023 років. В межах програми stand-by ми обговорюємо протягом наступних 18 місяців отримання тих же 5 мільярдів доларів», — пояснив Рашкован.

7 травня у Міжнародному валютному фонді повідомили, що обговорюють укладання короткострокової програми stand-by з Україною. Раніше Україна домовлялася з МВФ про довгострокову програму EFF.

Раніше Україна та МВФ домовлялися про укладання 3-річної програми на 5,5-8 мільярда доларів у форматі EFF. Протягом 2020 року очікувалося, що Україна отримає 2 транші по 1,75 мільярда доларів.

7 грудня 2019 року Україна та Міжнародний валютний фонд домовилися про початок нової програми співпраці, підписавши Staff Level Agreement — попередню згоду, яка означає намір МВФ укласти кредитну програму з Україною. Загальна сума фінансування має скласти близько 5,5 мільярда доларів терміном на 3 роки.

Остаточно затвердити нову програму між МВФ та Україною має Рада директорів МВФ. Однак наразі цього не сталося. Однією з причин цього називають те, що Україна не виконала попередніх вимог МВФ. Серед них — ухвалення закону, який має не допустити повернення ПриватБанку колишнім власникам. Також МВФ прагне, аби Україна створила ринок землі.

Водночас колишні акціонери ПриватБанку намагаються через суд повернути собі банк.

Поділитись: