Міжнародний валютний фонд турбують заклики окремих українських політиків щодо звільнення керівництва Національного банку України. У МВФ виступають за політичну незалежність НБУ.

Про це повідомила заступниця голови Нацбанку Катерина Рожкова в інтерв'ю «Укрінформу».

«Цього року у нас пройшли подвійні вибори — вибори президента і до Верховної Ради. Але й після них можна почути політиків-популістів, таких як, наприклад, Юлія Володимирівна (Тимошенко — ред.), із закликами «негайно всіх змінити» в Національному банку. Ясно, що такі речі не можуть не турбувати МВФ», — повідомила Рожкова.

Вона нагадала, що у 2015 році Верховна Рада України змінила закон про Національний банк, гарантувавши останньому незалежність від політичних рішень парламенту, президента та уряду. Це було однією з умов отримання Україною траншу від МВФ, тому у фонді уважно слідкують за дотриманням незалежності НБУ.

«Політика, яку ми розробляємо та імплементуємо, має бути послідовною, передбачуваною й безперервною, і вона не повинна змінюватися в той час, коли відбуваються зміни в політичних елітах», — пояснила Рожкова.

Національний банк — є незалежним інститутом, що здійснює державний нагляд у банківській сфері, а також відповідає за монетарну політику (інфляцію та стабільність гривні).

Зазначимо, що під час виборчої кампанії Володимир Зеленський заявляв про необхідність проведення аудиту Нацбанку та ухвалення кадрових рішень за підсумками цього аудиту. Це рішення викликало критику в інвестиційному та експертному середовищі, адже підривало політичну незалежність Національного банку.

Згодом тодішній радник Зеленського, ексміністр фінансів Олександр Данилюк, повідомив, що не бачить необхідності у незалежному аудиті Нацбанку.

Після обрання на посаду президента Зеленський неодноразово повідомляв, що підтримуватиме незалежність Нацбанку.

Поділитись: