Міжнародний валютний фонд очікує зміни законопроекту про Антикорупційний суд під час його підготовки до другого читання і закону про пенсійну реформу.

Міжнародний валютний фонд очікує зміни законопроекту про Антикорупційний суд під час його підготовки до другого читання і закону про пенсійну реформу.

Про це повідомив прес-секретар Фонду Джеррі Райс, передає «Інтерфакс-Україна».

«Лист, який ми направили владі, висловлює стурбованість з приводу невідповідності деяких положень законопроекту зобов'язанням України в рамках програми (EFF - ред) і рекомендаціям Венеціанської комісії. Ми сподіваємося, що влада візьме до уваги позицію МВФ і законопроект буде доопрацьований між читаннями в парламенті», — сказав Райс.

При цьому прес-секретар зазначив, що створення Антикорупційного суду є одним з ключових вимог програми співпраці між Україною і МВФ. Крім цього, Фонд розраховує на внесення деяких змін до пенсійної реформи.

«Законодавство про пенсійну реформу включає низку важливих положень, які необхідні для модернізації пенсійної системи. Разом з тим, присутні певні вади, які нівелюють передбачуване (законодавством - ред) стимулювання громадян, які працювали більш тривалий термін і зробили великі внески в пенсійну систему. Це робить пенсійну систему нестійкою, і ми вважаємо, що необхідна певна робота щодо усунення цих вад», — пояснив Райс.

18 січня, Рада не змогла включити до порядку денного сесії законопроект про антикорупційний суд. У Європейському союзі офіційно виступили з критикою української влади через те, що президентський законопроект про Антикорупційний суд суперечить обіцянкам Києва та рекомендаціям Венеціанської комісії.

Речник ЄС підкреслив, що створення Антикорупційного суду у відповідності до зобов’язань України необхідне також для виконання безвізових вимог.

Раніше у Всесвітньому банку заявили про неприпустимість законопроекту про Антикорупційний суд у нинішній редакції.

Міжнародний валютний фонд у листі голови місії МВФ до України Рона ван Родена назвав ухвалення президентського законопроекту про Антикорупційний суд у наявній редакції «порушенням зобов’язань перед міжнародними партнерами».

Організація Transparency International Україна запропонувала президентові України Петру Порошенку відкликати законопроект №7440 «Про Вищий антикорупційний суд» та внести його з урахуванням рекомендацій Венеційської комісії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Охорона суддів та стандарти ЄСПЛ: головне у проекті Порошенка про Антикорупційний суд

Поділитись: