ENRU

«Створення Антикорупційного суду є необхідною умовою безвізу» — ЄС розкритикував владу України

Сьогодні, 18 січня, Рада не змогла включити до порядку денного сесії законопроект про антикорупційний суд. У Європейському союзі офіційно виступили з критикою української влади через те, що президентський законопроект про Антикорупційний суд суперечить обіцянкам Києва та рекомендаціям Венеціанської комісії.

Про це повідомили у письмовому коментарі від імені речника ЄС на запит «Європейської правди».

«Створення справді незалежного та ефективного Антикорупційного суду в Україні стало б життєво необхідним кроком у боротьбі з корупцією в країні... Тому ми вітаємо подання законопроекту (президентом – ред), — йдеться у коментарі.

Водночас, на думку ЄС, законопроект Порошенка не є таким, що відповідає зобов'язанням України.

«Основні положення проекту не відповідають рекомендаціям Венеціанської комісії. Важливо, щоб ці питання були переглянуті, і ЄС доносить цей сигнал українській владі», — наголосили в Брюсселі.

Речник ЄС підкреслив, що створення Антикорупційного суду у відповідності до зобов’язань України необхідне також для виконання безвізових вимог.

«Його створення... вимагає також Європейська комісія в рамках моніторингу за механізмом візового призупинення», — йдеться у коментарі.

Раніше у Всесвітньому банку заявили про неприпустимість законопроекту про Антикорупційний суд у нинішній редакції.

Міжнародний валютний фонд у листі голови місії МВФ до України Рона ван Родена назвав ухвалення президентського законопроекту про Антикорупційний суд у наявній редакції «порушенням зобов’язань перед міжнародними партнерами».

Організація Transparency International Україна запропонувала президентові України Петру Порошенку відкликати законопроект №7440 «Про Вищий антикорупційний суд» та внести його з урахуванням рекомендацій Венеційської комісії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Охорона суддів та стандарти ЄСПЛ: головне у проекті Порошенка про Антикорупційний суд