УКРАЇНА

«Створення Антикорупційного суду є необхідною умовою безвізу» — ЄС розкритикував владу України

18 січня, 2018 15:35
УКРАЇНА/«Створення Антикорупційного суду є необхідною умовою безвізу» — ЄС розкритикував владу України
Зберегти
Вигляд
У Європейському союзі офіційно виступили з критикою української влади через те, що президентський законопроект про Антикорупційний суд суперечить обіцянкам Києва та рекомендаціям Венеціанської комісії.

Сьогодні, 18 січня, Рада не змогла включити до порядку денного сесії законопроект про антикорупційний суд. У Європейському союзі офіційно виступили з критикою української влади через те, що президентський законопроект про Антикорупційний суд суперечить обіцянкам Києва та рекомендаціям Венеціанської комісії.

Про це повідомили у письмовому коментарі від імені речника ЄС на запит «Європейської правди».

«Створення справді незалежного та ефективного Антикорупційного суду в Україні стало б життєво необхідним кроком у боротьбі з корупцією в країні... Тому ми вітаємо подання законопроекту (президентом – ред), — йдеться у коментарі.

Водночас, на думку ЄС, законопроект Порошенка не є таким, що відповідає зобов'язанням України.

«Основні положення проекту не відповідають рекомендаціям Венеціанської комісії. Важливо, щоб ці питання були переглянуті, і ЄС доносить цей сигнал українській владі», — наголосили в Брюсселі.

Речник ЄС підкреслив, що створення Антикорупційного суду у відповідності до зобов’язань України необхідне також для виконання безвізових вимог.

«Його створення... вимагає також Європейська комісія в рамках моніторингу за механізмом візового призупинення», — йдеться у коментарі.

Раніше у Всесвітньому банку заявили про неприпустимість законопроекту про Антикорупційний суд у нинішній редакції.

Міжнародний валютний фонд у листі голови місії МВФ до України Рона ван Родена назвав ухвалення президентського законопроекту про Антикорупційний суд у наявній редакції «порушенням зобов’язань перед міжнародними партнерами».

Організація Transparency International Україна запропонувала президентові України Петру Порошенку відкликати законопроект №7440 «Про Вищий антикорупційний суд» та внести його з урахуванням рекомендацій Венеційської комісії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Охорона суддів та стандарти ЄСПЛ: головне у проекті Порошенка про Антикорупційний суд

Пов`язані новини