Міжнародний валютний фонд оприлюднив меморандум про умови співпраці з Україною за новою програмою stand by.

Документ опублікований на сайті МВФ та українського Мінфіну.

Наголошується, що політика уряду та фонду направлена на ефективне подолання надзвичайної ситуації у сфері охорони здоров’я, викликаної COVID-19 у короткостроковій перспективі, зі збереженням макроекономічної стабільності, зменшенням вразливості та досягненням більш потужного та всеохоплюючого економічного зростання.

Після виділення першого траншу у 2,1 мільярда доларів заплановані чотири перегляди програми — за підсумками червня, вересня та грудня 2020 року, а також за підсумками червня 2021-го. Завершені ці перегляди будуть відповідно 1 вересня і 1 грудня 2020 року, а також 15 травня та 15 жовтня 2021 року.

Після кожного з перших двох переглядів Україна має отримати по близько 700 мільйонів доларів, а після останніх двох — всього 1,5 мільярди. 

Найближчими структурними «маяками» для України будуть:

  • затвердження до кінця липня планів зі скорочення проблемних кредитів державних банків;
  • забезпечення до кінця серпня перегляду усіх тарифів на опалення, що знаходяться під юрисдикцією НКРЕКП та місцевих органів влади, і офіційно їх прийняти для повного відображення вартості газу та негазових витрат (включаючи капітальні витрати), та прийняти спрощену процедуру зміни домогосподарствами постачальника газу. 

Нагадаємо, 10 червня Єврокомісія схвалила півмільярда євро фінансової допомоги Україні.

Поділитись: