Європейська комісія надала Україні 500 мільйонів євро макрофінансової допомоги. Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Успішна співпраця з МВФ призвела й до схвальної відповіді від європейських партнерів щодо виділення наступного траншу в межах програми. Україна виконала всі умови щодо впровадження реформ, чим однозначно зміцнила свій статус відповідальної держави», — зазначив він.

За словами глави уряду, отримані від ЄС кошти будуть спрямовані до державного бюджету на видатки, зокрема для подолання наслідків COVID-19.

Нагадаємо, про прийдешнє перерахування півмільярдного траншу від Євросоюзу ще наприкінці травня говорив президент Володимир Зеленський.

Нагадаємо, йдеться про другий транш у межах четвертої програми макрофінансової допомоги ЄС.

  • 11 грудня 2018 року ЄС офіційно перерахував перший транш кредиту в рамках четвертої програми макрофінансової допомоги Україні у розмірі 500 мільйонів євро.
  • Після цього Україна мала отримати другий транш. У Мінфіні спершу прогнозували, що кошти мали надійти у березні 2019 року, однак цього не сталося.
  • У червні 2019 року Єврокомісія підтвердила Україні, що планує надати цей транш після того, як уряд виконає необхідні реформи.
  • Потім у Мінфіні сподівалися отримати транш ЄС до кінця 2019 року, однак не сталося й цього.

Нагадаємо, вночі 10 червня Рада директорів МВФ погодила нову кредитну програму для України розміром 5 мільярдів доларів та терміном на 1,5 роки. Перший транш МВФ має скласти 2,1 мільярда доларів (що на 200 мільйонів доларів більше, аніж очікувалося раніше).

Перший транш МВФ вже надіслав Україні. Його зарахування очікують 11 червня.

Поділитись: