Директор пресофісу Міжнародного валютного фонду Джері Райс передбачає, що рішення про виділення Україні другого траншу макрофінансової допомоги в межах нової кредитної програми може бути ухвалене вже у вересні 2020 року.

Про це він повідомив у відповідь на запит «Укрінформу».

«Ця програма тільки почалася, і зараз важко назвати дату, коли відбудеться перший перегляд (програми для ухвалення рішення щодо другого траншу — ред.). Але я можу сказати, що ми орієнтуємося на вересень», — повідомив керівник пресофісу МВФ.

Він також додав, що умови для отримання другого траншу вже викладені у відкритому доступі — вони передбачені в меморандумі, який Україна підписала з МВФ.

Нагадаємо, в ніч на 10 червня Рада директорів МВФ погодила нову кредитну програму для України stand by розміром 5 мільярдів доларів та терміном на 1,5 роки.

5 мільярдів доларів в межах нової програми між Міжнародним валютним фондом та Україною планують перерахувати чотирма траншами. Усі ці транші спрямують до бюджету. Перший із них у розмірі 2,1 мільярда доларів Україна вже отримала 11 червня.

Далі заплановані чотири перегляди програми — за підсумками червня, вересня та грудня 2020 року, а також за підсумками червня 2021-го.

Поділитись: