Міжнародний валютний фонд відхилив запит Венесуели на отримання кредитної програми, загальна вартість якої мала скласти 5 мільярдів доларів. Уряд країни хотів залучити ці кошти на боротьбу з наслідками пандемії коронавірусу.

Про це повідомляє AFP.

Підставою для відхилення запиту Венесуели стало те, що президента країни, Ніколаса Мадуро, не визнають як легітимного лідера Венесуели 50 країн світу, серед яких США.

«На жаль, фонд не може  розглядати цей запит, оскільки немає впевненості у легітимності чинної влади цієї країни», — йдеться у відповіді МВФ на запит Венесуели.

Венесуела звернулася по допомогу до МВФ вперше з 2001 року. У країні протягом останніх декількох років триває економічна криза, яка супроводжується девальвацією національної валюти та гіперінфляцією.

За офіційними даними місцевої статистичної служби, рівень інфляції у країні у вересні 2019 року склав 50100% за рік. Нагадаємо, що у травні 2019 року у Венесуелі вперше офіційно опублікували дані про інфляцію. Тоді цей показник складав 130,06 тисячі відсотків за рік.

Напередодні у МВФ повідомили, що готові виділити 1 трильйон доларів на підтримку економік країн, які постраждали від пандемії коронавірусу.

Поділитись: