УКРАЇНА

МВФ використовує закон про Антикорупційний суд як привід не давати кредит Україні — БПП

29 травня, 2018 16:22
УКРАЇНА/МВФ використовує закон про Антикорупційний суд як привід не давати кредит Україні — БПП
Зберегти
Вигляд
Міжнародний валютний фонд використовує ситуацію з ухваленням закону про Антикорупційний суд як привід, аби не дати Україні кредит.

Міжнародний валютний фонд використовує ситуацію з ухваленням закону про Антикорупційний суд як привід, аби не дати Україні кредит.

Про це заявив народний депутат України від партії «Блок Петра Порошенка» Іван Вінник, передає прес-служба БПП.

«Наскільки мені відомо, наразі немає компромісного рішення по поправках (до закону про Антикор суд — ред.) з МВФ щодо повноважень накладання вето Радою міжнародних експертів, тим більше подолання такого вето», — заявив Вінник.

Він також зазначив, головна причина відсутності компромісу по ключових правках до закону не у різних поглядах фракцій парламенту, а у тому, що сам МВФ «застосовує цю ситуацію, як привід, аби відтермінувати надання наступного траншу кредиту Україні».

Нагадаємо, що ключовими вимогами МВФ до України для отримання наступного траншу макрофінансової допомоги є створення Антикорупційного суду, підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня та забезпечення рівня дефіциту держбюджету 2018 року на рівні 2,5% від ВВП. В той час, як закон про Антикор суд уже пройшов перше читання та готується до ухвалення у другому, решта вимог МВФ до України залишаються без розгляду.

21 травня комітет ВР затвердив проект закону про Антикорупційний суд

Нагадаємо, МВФ вимагає ухвалення закону про Антикорупційного суду. Це одна з ключових вимог фонду для надання Україні чергового траншу кредиту.

Також 25 травня очільник Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг Дмитро Вовк заявив, що у разі виконання вимоги МВФ та підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня, вони зростуть на 60-70%.

Пов`язані новини