УКРАЇНА

Закон про Антикорупційний суд є критично важливою вимогою для чергового траншу — МВФ

17 травня, 2018 20:48
УКРАЇНА/Закон про Антикорупційний суд є критично важливою вимогою для чергового траншу — МВФ
Зберегти
Вигляд
Закон про Антикорупційний суд є критично важливою вимогою для завершення четвертого перегляду програми співпраці України з Міжнародним валютним фондом (МВФ).

Закон про Антикорупційний суд є критично важливою вимогою для завершення четвертого перегляду програми співпраці України з Міжнародним валютним фондом (МВФ).

Про це заявив офіційний представник МВФ Джеррі Райс під час брифінгу у Вашингтоні 17 травня, передає «Інтерфакс-Україна». 

«Необхідний прогрес з низки питань, щоб ми могли завершити четвертий перегляд (програми EFF, — ред.). Це стосується і енергетичного сектора, і фіскальної політики, і прийняття закону, який дозволить заснувати сильний і незалежний Антикорупційний суд. Останнє є критично важливим», — сказав Райс.

При цьому він підкреслив, що остаточна версія закону про Антикорупційний суд повинна повністю відповідати зобов'язанням України в рамках програми співпраці, а також рекомендацій Венеціанської комісії та Ради Європи.

Представник МВФ також нагадав про необхідність приведення внутрішніх тарифів на газ до ринкового рівня. Поряд з цим важливо забезпечити захист від такого підвищення малозабезпечені і незахищені верстви населення, додав він.

«Дата приїзду місії до Києва в рамках четвертого перегляду програми EFF поки не визначена», — додав Райс.

Відкрита МВФ у березні 2015 року чотирирічна програма кредитування загальним обсягом $ 17,5 млрд з першим траншем у $ 5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення у 2015 році ще трьох траншів і зменшення квартальних траншів у  2016-2018 рр. до $ 0,62 млрд.

Україна змогла отримати з невеликою затримкою другий транш за цією програмою на $ 1,7 млрд на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза в зв'язку з невиконанням ряду умов, політичною кризою і зміною уряду.

Після обрання нового уряду у квітні 2016 роки переговори про продовження фінансування поновилися, проте МВФ вирішив виділити третій транш у розмірі $ 1 млрд тільки в середині вересня, четвертий — 3 квітня 2017 року.

Отримання чергового траншу МВФ, який спочатку був запланований на травень-червень 2017 року, поки перенесено на невизначений термін через невиконання українською стороною ряду умов.

Раніше глава Мінфіну Олександр Данилюк заявляв, що МВФ закликає ухвалити закон про Антикорупційний суд до середини травня.

Президент Петро Порошенко заявив, що сподівається на якнайшвидше створення Антикорупційного суду, що може статися у першій половині 2018 року.

Напротивагу Порошенку, генеральний прокурор Юрій Луценко раніше заявляв, що Антикорупційний суд має запрацювати на початку 2019-го.

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців. 

1 березня Верховна Рада в першому читанні підтримала президентський законопроект про Антикорупційний суд.

Створити антикорупційний суд закликали і глави МЗС країн G7.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Антикорупційний суд: між бажаннями президента і вимогами Заходу.

Пов`язані новини