УКРАЇНА

Комітет ВР затвердив проект закону про Антикорупційний суд

21 травня, 2018 17:23
УКРАЇНА/Комітет ВР затвердив проект закону про Антикорупційний суд
Зберегти
Вигляд
Комітет Верховної Ради з питань правової політики затвердив проект закону про Антикорупційний суд до другого читання. За відповідне рішення члени комітету проголосували на засіданні у понеділок.

Комітет Верховної Ради з питань правової політики затвердив проект закону про Антикорупційний суд до другого читання. За відповідне рішення члени комітету проголосували на засіданні у понеділок.

Про це повідомляє кореспондент Громадського.

За словами голови комітету Руслана Князевича проект затверджено за виключенням 70 поправок, які стосуються процедури ветування кандидатів до складу Антикорупційного суду з боку ради міжнародних експертів.

«Ми поговорили зі спікером Верховної Ради і Андрій Володимирович запропонував, щоб комітет виніс це питання за дужки і передав проект до сесійної зали. Але паралельно дискусія з цього питання продовжиться», — розповів депутат.

Також Князевич повідомив, що ввечері 21 травня проект буде обговорюватись у режимі скайп-конференції між спікером Ради Андрієм Парубієм та представниками МВФ та Венеціанської комісії, де вони спробують погодити остаточний текст проекту.

Нагадаємо МВФ вимагає ухвалення закону про Антикорупційного суду. Це одна з ключових вимог фонду для надання Україні чергового траншу кредиту.

Раніше, Андрій Парубій повідомив, що планує ухвалити закон про Антикорупційний суд до 24 квітня.

Глава Мінфіну Олександр Данилюк заявляв, що МВФ закликає ухвалити закон про Антикорупційний суд до середини травня.

Президент Петро Порошенко заявив, що сподівається на якнайшвидше створення Антикорупційного суду, що може статися у першій половині 2018 року.

Напротивагу Порошенку, генеральний прокурор Юрій Луценко раніше заявляв, що Антикорупційний суд має запрацювати на початку 2019-го.

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців. 

1 березня Верховна Рада в першому читанні підтримала президентський законопроект про Антикорупційний суд.

Створити антикорупційний суд закликали і глави МЗС країн G7.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Антикорупційний суд: між бажаннями президента і вимогами Заходу.

Пов`язані новини