Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук повідомив, що Міжнародний валютний фонд затвердить нову програму співпраці для України «у найближчому майбутньому».

Про це Гончарук повідомив в інтерв’ю спеціальному випуску Newsweek, присвяченому Всесвітньому економічному форуму у Давосі.

«У найближчому майбутньому ми очікуємо отримати довгострокову програму з МВФ і ми вже узгодили ключові умови. За пів місяця ми вже мали 2 візити (МВФ — ред.) і ця частота — найкращий маркер наших сталих відносин з фондом», — повідомив Гончарук.

Наразі Гончарук перебуває у Давосі, де також запланована зустріч міністерки фінансів Оксани Маркарової та президента України Володимира Зеленського з директоркою-розпорядницею МВФ Кристаліною Георгієвою.

Водночас зазначимо, що остаточне рішення про затвердження нової кредитної програми МВФ має ухвалити Рада директорів Фонду. Відповідне засідання можу відбутися у лютому 2020 року.

7 грудня Україна та Міжнародний валютний фонд домовилися про початок нової програми співпраці, підписавши Staff Level Agreement — попередню згоду, яка означає намір МВФ укласти кредитну програму з Україною. Загальна сума фінансування має скласти близько 5,5 мільярда доларів терміном на 3 роки.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile