УКРАЇНА

МВС Чехії заявило, що Бабченко не просив притулку в країні

30 травня, 2018 18:01
УКРАЇНА/МВС Чехії заявило, що Бабченко не просив притулку в країні
Зберегти
Вигляд
Міністерство внутрішніх справ Чехії заявило, що вбитий у Києві російський опозиційний журналіст Аркадій Бабченко не просив притулку у країні, і закликало «припинити спекуляції щодо нібито вини міністерства у вбивстві».

У Києві ввечері 29 травня заявили про смерть Аркадія Бабченка, російського військового журналіста, волонтера, який з 2017 року мешкав в Україні: Бабченко неодноразово заявляв про погрози від людей, які надходили з Росії. Поліція Києва розглядала дві версії  вбивства журналіста Бабченка: професійна діяльність і громадянська позиція. 

Під час брифінгу 30 травня глава СБУ Василь Грицак оголосив, що смерть російського опозиційного журналіста Аркадія Бабченка інсценували. Це була спецоперація.

Міністерство внутрішніх справ Чехії заявило, що вбитий у Києві російський опозиційний журналіст Аркадій Бабченко не просив притулку у країні, і закликало «припинити спекуляції щодо нібито вини міністерства у вбивстві».

Про це йдеться у заяві на сайті відомства.

МВС Чехії таким чином відреагувало на інформацію окремих ЗМІ та журналістів у соцмережах щодо проживання Аркадія Бабченка у Чехії.

«МВС чітко заявляє, що пан Бабченко не просив дозволу на тимчасове чи постійне проживання або притулок у Чехії», — йдеться у заяві.

«Нам шкода через смерть журналіста, якого застрелили у Києві, однак ми рішуче відкидаємо зв’язок цієї події з міністерством і припущення, що загибель Бабченка могла стати результатом слабкості МВС», — заявили в МВС.

У відомстві закликали також припинити погрози у соцмережах на адресу окремих працівників МВС.

Напередодні чеське видання Aktualne написало, що Аркадій Бабченко прибув до Чехії в лютому 2017 року, однак «поїхав трохи менше ніж через півроку після того як втратив надію отримати дозвіл на проживання».

Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу через вбивство у Києві російського журналіста Аркадія Бабченка.

МЗС Росії прокоментувало убивство журналіста Бабченка, заявивши, що «рівень фізичного насильства, вбивств стосовно працівників ЗМІ в Україні неухильно зростає».

«Криваві злочини і тотальна безкарність стали рутиною для київського режиму», — заявили у МЗС РФ.

Російська журналістка Вікторія Івлєва заявила, що убивство Бабченка буде використано Росією проти України.

Видання «Новая газета» планує самостійно розслідувати вбивство журналіста Бабченка

Пов`язані новини