УКРАЇНА

Минулого року на підприємствах провели близько 250 обшуків — Opendatabot

17 квітня, 2018 18:10
УКРАЇНА/Минулого року на підприємствах провели близько 250 обшуків — Opendatabot
Зберегти
Вигляд
За розрахунками Opendatabot, у 2017 році суди ухвалили близько 250 дозволів на проведення обшуків на українських підприємствах.

За розрахунками Opendatabot, у 2017 році суди ухвалили близько 250 дозволів на проведення обшуків на українських підприємствах.

Про це повідомляє Opendatabot на офіційному сайті.

Така кількість обшуків є набагато меншою, ніж опублікована журналістами «Судово-юридичної газети», які заявляли про більш ніж 182 тисячі обшуків.

В Opendatabot повідомляють, що журналісти включали у свої розрахунки не лише справи, у яких суди дозволили проведення обшуків, а всі справи, що містять слова «обшук», «тимчасовий доступ» та «ухвала».

«Найбільша проблема у зборі подібної статистика — судові рішення про обшуку публікуються із затримкою, яка може досягати кількох років. Відповідно, і за 2016, і за 2017 рік досі опубліковані не всі ухвали», — повідомляють в Opendatabot.

Там також повідомляють, що за їхніми розрахунками у 2016 та 2017 році суди надали по 250 дозволів на здійснення обшуків. Проте в Opendatabot визнають, що дана цифра є неточною, так як досі опубліковано не всі ухвали.

Як зазначається, найбільшу кількість обшуків провели у 2015 році — 25 407.

8 листопада 2017-го Кабмін схвалив законопроект про відео- та аудіофіксацію обшуків бізнес-структур. 16 листопада Верховна Рада підтримала законопроект №7275 про захист бізнесу. 1 грудня Порошенко затвердив обов'язкову відеофіксацію під час обшуків

Також прем’єр-міністр України Володимир Гройсман запропонував створити «сторінку ганьби» для силовиків, які очолюють контрабанду.

Також слідчі ГПУ 16 березня прийшли з обшуками в офіси «Нової пошти». У прокуратурі припускають, що посадовці компанії ухилялися від сплати податків

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман доручив Міністерству юстиції спільно з бізнес-омбудсменом та урядовим офісом інвестицій проаналізувати законність обшуків у «Новій пошті». 

Більше про:
# спецназ. обшук
Пов`язані новини