Міністерство закордонних справ Німеччини викликало на розмову російського посла у країні Сергія Нечаєва через хакерську атаку на бундестаг у 2015 році. Одним із підозрюваних у справі є російський хакер Дмітрій Бадін.

Про це повідомляє «РИА».

Раніше Росія заперечувала те, що до хакерських атак причетні росіяни.

«Хтось вважає доречним виявляти черговий «доказ» російської загрози на тлі коронавірусної кризи та викликаних пандемією внутрішньополітичних і економічних труднощів», — заявили у посольстві Росії в Німеччині, передає DW.

Нагадаємо, німецька Генпрокуратура оголосила Бадіна у розшук через кібератаку на бундестаг. У США цього росіянина вважають відповідальним за атаки на сервери Демократичної партії та Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA).

Кібератака на Бундестаг розпочалася 30 квітня 2015 року. У цей день кілька членів парламенту майже одночасно отримали електронний лист, адреса відправника якого закінчувалася на «@un.org». Він нібито був надісланий від Організації об’єднаних націй і містив тему «Конфлікт України з Росією залишає економіку в руїнах».

Всередині листа було посилання нібито на сайт ООН, але перейшовши за ним, користувачі непомітно для себе завантажували на комп’ютер шкідливе програмне забезпечення.

Докази про причетність Дмітрія Бадіна німецьким правоохоронцям вдалося отримали завдяки співпраці з нідерландськими колегами. У квітні 2018 року контррозвідувальне агентство Нідерландів розкрило групу росіян, які, як вважали, належать до підрозділу ГРУ «26165», також відомим як хакерська група «Fancy Bear». Четверо чоловіків приїхали до Амстердама з дипломатичними паспортами, а потім їхали до Гааги на орендованому автомобілі. Вважалося, що вони планували зламати систему у штаб-квартирі Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ).

Поділитись: