Міністерство закордонних справ України прокоментувало слова президента Білорусі Олександра Лукашенка про те, що до країни на протести їдуть з інших країн, зокрема й України.

Про це йдеться в заяві МЗС.

«МЗС України висловлює занепокоєння заявами керівництва Республіки Білорусь щодо участі громадян України в організації, наголошуємо, мирних протестів у зв‘язку з результатами президентських виборів», — кажуть у відомстві.

Також МЗС обурено тим, що «президент дружньої нам держави» звинуватив українців у дестабілізації ситуації в Білорусі. У заяві наголошується, що жодних доказів цьому немає.

Натомість українське МЗС нагадало, що докази злочинів затриманих у Білорусі бойовиків ПВК «Вагнера» є, і їх детально українська сторона виклала у запиті на екстрадицію.

«Натомість «вагнерівці», з благословення білоруської влади, повертаються в РФ. Щоб і надалі здійснювати злочини на території суверенних держав», — йдеться в заяві.

Що сказав Лукашенко?

Він продовжує стверджувати, що протести проти нього інспіровані з інших країн, які керують білоруськими «вівцями», тобто протестувальниками.

На засіданні Радбезу країни 14 серпня він заявив: «Зрозумійте, що вас і наших дітей використовують як гарматне м'ясо! Сьогодні вже понаїхали сюди з Польщі, Голландії, України, з цієї «Відкритої Росії», Навального і так далі і тому подібне. Уже агресія почалася проти країни».

Цікавою є зміна риторики Лукашенка щодо Росії. Перед виборами він натякав, що за кандидатом Віктором Бабариком (зараз у СІЗО, на вибори його не допустили) стоїть чи то Газпром, чи навіть хтось з російської влади. Також він затримав найманців російської ПВК «Вагнера», які фактично працюють на Кремль.

Однак після виборів Лукашенко віддав Росії «вагнерівців», а у контексті нібито втручання у протести згадує «Відкриту Росію» та Навального — опозиційні Кремлю російські сили. Ну і, на відміну від Польщі, Нідерландів та України, Путін не погребував привітати Лукашенка з перемогою на, м’яко кажучи, сумнівних з точки зору демократичності виборах.

Раніше видачу «вагнерівців» Росії прокоментували й в Офісі президента Зеленського.

Поділитись: