Влада Білорусі передала Росії 32 затриманих бойовиків приватної військової компанії «Вагнера», яких затримали перед виборами.

Про це повідомляє Генпрокуратура РФ.

За даними відомства, 32 з 33 затриманих бойовиків вже в Росії, ще один залишився, бо він є громадянином Білорусі.

Це означає, що екстрадиції в Україну найманців, які воювали за бойовиків так званої «ДНР» і «ЛНР», очікувати вже не варто.

«Интерфакс» з посиланням на власне джерело повідомляє, що в Росії «вагнерівцям» не загрожує кримінальне чи процесуальне переслідування, «вони роз'їжджаються по домах».

Заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін відреагував на таке рішення Лукашенка. Він заявив, що Україна взяла до уваги це рішення, додавши, що затримати найманців можна й іншими способами, наприклад, через Інтерпол. Також Єнін натякнув, що самій Білорусі може бути погано від такого рішення.

«Крім того, хотів би нагадати і про принцип взаємності — він часто грає не останню роль при прийнятті рішень з питань міжнародної правової допомоги та екстрадиції. До слова, Білорусь (як прикордонна з нами держава) посідає 2 місце за кількістю запитів про правову допомогу та екстрадицію серед усіх міжнародних партнерів України», — написав він.

Про яких «вагнерівців» йдеться?

У Білорусі в ніч на 29 липня затримали 33 найманців приватної військової компанії «Вагнера». Слідство каже, що вони приїхали дестабілізувати ситуацію перед виборами, які заплановані на 9 серпня. Напередодні їх взяли під варту.

Серед затриманих багато тих, хто воював на Донбасі проти Збройних сил України. Саме тому СБУ хотіла екстрадувати їх і судити. Офіс генпрокурора вже оголосив підозри 28 «вагнерівцям» про участь у терористичній організації, серед них є 9 українців. 12 серпня Україна направила Білорусі офіційний запит на екстрадицію найманців.

Що таке ПВК «Вагнера»?

Неофіційне російське збройне формування, яке називають приватною військовою компанією, однак де-юре ПВК у Росії жодним законом не передбачені. Пов’язують групу «Вагнера» з «кухарем» Путіна Євгеном Пригожиним.

ПВК «Вагнера» є одним з інструментів російської зовнішньої політики і гібридної війни проти України зокрема. Неофіційний статус дозволяє офіційній владі РФ говорити, що вони не мають жодного стосунку до діяльності цієї групи. Наприклад, після затримання найманців у Білорусі у Кремлі заявили, що в РФ немає такого поняття як ПВК, а затримані росіяни охоронці, які їхали через Білорусь транзитом. 

Крім Донбасу, відомо про діяльність групи «Вагнера» щонайменше у Сирії, Лівії, ЦАР, Судані.

Поділитись: