Міністерство закордонних справ Росії 24 вересня отримало від МЗС України офіційну ноту про рішення Києва не продовжувати Угоду про дружбу від 1997 року.

Міністерство закордонних справ Росії 24 вересня отримало від МЗС України офіційну ноту про рішення Києва не продовжувати Угоду про дружбу від 1997 року.

Про це йдеться в коментарі департаменту інформації МЗС Росії.

«Таким чином, дано імпульс продовженню процесу «зачистки» усієї договірно-правової бази України з Росією», — заявили у відомстві.

Також в МЗС РФ зазначили, що «звернули увагу на чергові грубі антиросійські випади» з боку керівництва України, зокрема на виступ президента України Петра Порошенка у Верховній Раді.

Крім того, у відомстві вважають, що міністру закордонних справ України Павлу Клімкіну «ввижаються міфічні загрози» з боку РФ у Азовському морі.

«Хоча на днях ми всі стали свідками того, як за допомогою російських лоцманів кораблі Військово-морського флоту України безперешкодно пройшли під Кримським мостом з Одеси до Бердянська», — йдеться у повідомленні.

Раніше повідомлялося, що указ Порошенка про припинення дії Договору про дружбу з РФ набув чинності з 19 вересня.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко 17 вересня підписав цей указ.

6 вересня Рада національної безпеки та оборони підтримала пропозицію президента щодо непродовження Договору про дружбу з Росією на наступні 10 років.

28 серпня президент України Порошенко заявив, що Україна юридично готова до припинення договору про дружбу з Росією, укладеного у 1997 році, і він чекає відповідних документів від МЗС.

В Адміністрації президента РФ назвали «нерозумним» можливий вихід України з угоди про дружбу з Росією.

Нагадаємо, наприкінці грудня 2016 року Україна підготувала позов до міжнародного суду проти Росії за порушення Договору про дружбу, партнерство і співробітництво.

У березні цього року стало відомо, що МЗС України пропонуватиме президенту скасувати договір про дружбу з Росією.

Договір про дружбу і партнерство між Україною і РФ був підписаний 31 травня 1997 року. Верховна Рада ратифікувала договір 14 січня 1998 року, Держдума — 25 грудня 1998 року. Договір набув чинності 1 квітня 1999 року.

Згідно зі статтею 40 договору, його укладено терміном на 10 років. Дія договору автоматично продовжується на наступні 10-річні періоди, якщо жодна зі сторін не заявить про своє бажання припинити його дію не менше ніж за 6 місяців до закінчення 10-річного періоду.

Згідно з Угодою про дружбу, між країнами закріплювався принцип «стратегічного партнерства, визнання непорушності існуючих кордонів, поваги територіальної цілісності та взаємної зобов'язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці один одного».

У січні 2018 року у Держдумі РФ заявили, що хочуть денонсувати договір про дружбу РФ та України в частині визнання кордонів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «І двері за собою зачини»: що означає офіційне припинення дружби з Росією

Поділитись: