Два кораблі Військово-морських сил України пройшли Керченську протоку і увійшли до акваторії Азовського моря. Ці судна використають для формування бази ВМС у Бердянську.

Два кораблі Військово-морських сил України пройшли Керченську протоку і увійшли до акваторії Азовського моря. Ці судна використають для формування бази ВМС у Бердянську.

Про це повідомив міністр оборони України Степан Полторак, передає «Сегодня».

За його словами пошуково-рятувальне судно «Донбас» та буксир «Корець» направляються до місця дислокації у Бердянську, де Міноборони планує створити військово-морську базу для посилення присутності в Азовському морі.

Ще 22 вересня ці українські судна супроводжували кораблі берегової охорони «Прикордонслужби ФСБ Росії» в анексованому Криму.

За словами Полторака, «Донбас» та «Корець» пройшли Керченську протоку «без ексцесів», небезпечного зближення з російськими суднами не було.

«Українські судна будуть направлені в Бердянськ для формування бази військово-морського флоту та посилення присутності українських ВМС в акваторії Азовського моря», — наголосив міністр оборони.

Він додав, що раніше в Бердянськ направили два броньованих катери класу «Гюрза-М», які виробляють в України.

Полторак розповів, що Україна також звернулась до США з проханням допомогти у поставках двох броньованих катерів класу Island вартістю 10 мільйонів доларів.

«Це крупні артилерійські катери класу море-океан, які повинні стати основою військового-морського флоту в Азовському морі», — сказав Полторак.

Водночас глава Міноборони зазначив, що, з огляду на передислокацію Росією до Чорного моря 5 бойових кораблів, зокрема ракетних корветів, Україна поки «ніяким чином» не може протистояти РФ у регіоні.

22 вересня російські кораблі почали супроводжувати українські судна «Донбас» та «Корець», які увійшли до «виняткової економічної зони РФ» біля анексованого Криму.

Нагадаємо, уряд України анонсував створення військової бази Військово-морських сил України на Азовському морі через дії Росії у регіоні.

27 серпня посол України в США Валерій Чалий заявив, що Україна хоче поставити зі США нові патрульні катери.

Раніше представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер заявив, що США розцінюють присутність російських військових в Азовському морі як агресивні і провокаційні кроки.

Наприкінці липня Росія збільшила свою активність у Азовському морі та почала затримувати іноземні судна при проході Керченської протоки.

16 липня повідомлялося, що кількість затриманих Росією суден в Азовському морі сягнула 148. У Мініфраструктурі заявили, що РФ безпідставно збільшила кількість оглядів суден, які прямують в Україну.

Порошенко доручив провести засідання РНБО через дії Росії в Азовському морі.

Державний Департамент США закликав Росію припинити порушувати умови міжнародних морських перевезень в Азовському морі та Керченській протоці. Так США звинуватили Москву у спробі дестабілізувати ситуацію в Україні.

Росія пояснює свої дії договором про двосторонній контроль вод Азовського моря. На думку глав МЗС України, договір РФ застосовує таким чином, щоб обмежити свободу судноплавства в Азовсьому морі

Поділитись: