УКРАЇНА

МЗС України планує звернутись до Організації із заборони хімзброї через викиди в Криму

8 вересня, 2018 17:31
УКРАЇНА/МЗС України планує звернутись до Організації із заборони хімзброї через викиди в Криму
Зберегти
Вигляд
Міністерство закордонних справ спрямує звернення до Організації із заборони хімічної зброї через викиди шкідливих хімічний речовин на заводі «Кримський титан», що в анексованому Криму.

Міністерство закордонних справ спрямує звернення до Організації із заборони хімічної зброї через викиди шкідливих хімічний речовин на заводі «Кримський титан», що в анексованому Криму.

Про це у коментарі «5 каналу» повідомила речниця МЗС України Мар'яна Беца.

За її словами, наразі МЗС збирає з компетентних органів всю інформацію і докази щодо хімічного викиду в анексованому Криму.

Направлять відповідний документ, як тільки з'являться результати експертиз щодо реального стану хімічного забруднення в Криму. 

«Ми звичайно засуджуємо всі ці дії і нам потрібно для передачі в Організацію із заборони хімічної зброї повний пакет документів. Ми збираємо з усіх причетних, компетентних органів всю інформацію, всі матеріали, всі докази. Нам потрібна експертна оцінка наших відомств, і як тільки ми отримаємо їх, я думаю, це буде найближчим часом. Ми одразу передамо це в Організацію із заборони хімічної зброї», — наголосила Беца.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Екологічне лихо в Криму: що відомо про хімічне забруднення Армянська

На півночі анексованого Криму в ніч з 23 на 24 серпня стався викид невідомої речовини. Російські ЗМІ лише 27 серпня повідомили, що на півночі анексованого Криму стався викид в атмосферу невідомої речовини, у зв'язку з цим утворився маслянистий наліт на дахах будинків і листі дерев у місті Армянськ.

«Служба» прав споживачів РФ встановила, що жителям анексованого Криму нічого не загрожує внаслідок викиду невідомої речовини в атмосферу. Водночас постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабін заявив, що жителі Херсонської області поскаржилися на викиди.

Окупаційна влада анексованого Криму вирішила зупинити завод «Кримський титан» через неконтрольовані викиди хімічних речовин. Також стало відомо, що через викиди на заводі «Кримський титан» в анексованому Армянську евакуюють дітей.

Україна вирішила закрити контрольно-пропускні пункти «Каланчак» та «Чаплинка» на межі з Кримом у зв'язку з викидами.

Президент Петро Порошенко у зв’язку з хімічними викидами заводу в анексованому Криму розпорядився, аби дітей з Армянська відправили на оздоровлення в Херсонську область.

6 вересня у школах та дитячих садках Херсонщини поблизу з адмінкордоном зупинили навчання.

Завод «Кримський титан» розташований в Армянську на півночі анексованого Криму, він є одним із найбільших у Східній Європі виробників діоксиду титану, який використовується для виготовлення лакофарбової продукції, пластмас, каучуку, гуми тощо.

Пов`язані новини