Міністерство закордонних справ України закликало партнерів посилити тиск на Росію через відмову допустити консула до політв’язнів Олега Сенцова та Олександра Кольченка.

Міністерство закордонних справ України закликало партнерів посилити тиск на Росію через відмову допустити консула до політв’язнів Олега Сенцова та Олександра Кольченка.

Про це повідомила речниця зовнішньополітичного відомства Мар’яна Беца у Twitter.

«За 4 роки РФ не допустила українських консулів до Сенцова та О.Кольченка. В порушення всіх норм», — написала вона.

Раніше про стан здоров’я Сенцова розповіла російська журналістка, екс-кандидатка в президенти Росії Ксенія Собчак.

Станом на 31 травня, Олег Сенцов продовжує голодування 18-й день. Він вимагає звільнити всіх 64 українських політв'язнів на території Росії. 

Також 31 травня оголосив голодування Олександр Кольченко, якого судили разом із Сенцовим. Кольченко вимагає звільнення українського режисера. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Сенцова-Кольченка: як створювали образ «терористів»

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

Акторка Лія Ахеджакова закликала російських колег допомогти Сенцову.

Президент Петро Порошенко закликав міжнародну спільноту продовжувати тиск на Кремль після того, як Сенцов оголосив про голодування. Україна на рівні МЗС звернулася до Росії через голодування Сенцова.

/Павло Калашник

Поділитись: