Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест через незаконний візит депутата Держдуми Олексія Журавльова до Золотого-5 Луганської області.

Про це йдеться у повідомленні на сайті зовнішньополітичного відомства.

«Висловлюємо рішучий протест у зв’язку із незаконною поїздкою представника законодавчого органу РФ на тимчасово окуповану територію України в Луганській області, яка відбулася з порушенням встановленого порядку перетину державного кордону України», — наголосили в МЗС.

Згідно з повідомленням, силовикам доручено перевірити, чи перебував Журавльов на ділянці розведення сил та засобів у районі Золотого.

Українські дипломати також нагадали, що відповідно до санкцій 2018 року, Журавльову заборонили в'їзду на територію України.

У МЗС наголосили, що всі несанкціоновані Україною візити російських чиновників на окупований Донбас та до анексованого Криму є грубим порушенням державного суверенітету і територіальної цілісності України.\

Раніше повідомлялось, що 2 листопада Журавльов приїхав на колишні позиції бойовиків угрупування «ЛНР» у районі Золотого-5, щоб «перевірити», як українська сторона відвела свої війська у районі Золотого-4. Журавльова у Золотому-5 супроводжували спостерігачі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ та бойовики з пов'язками та касками, на яких було написано СЦКК.

Нагадаємо, 1 листопада, біля Золотого-4 на Луганщині закінчилося триденне розведення сил і засобів, яке розпочалося 29 жовтня.

1 жовтня 2019-го на переговорах у Мінську домовились розвести сили біля Петрівського та Золотого, того ж дня українська сторона погодилась формулу Штайнмаєра. Після розведення має бути узгоджена дата зустрічі лідерів «нормандської четвірки», заявили в Кремлі.

Розведення біля Петрівського Донецької області мало розпочатися 4 листопада, однак міністр оборони Андрій Загороднюк заявив, що Україна планує переглянути дату розведення військ у районі Петрівського через обстріли з боку бойовиків, які зафіксували 30 жовтня.

Глава Міністерства закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що якщо в районах Золотого та Петрівського не буде обстрілів і розведення відбудеться, це «відкриє шлях» до зустрічі «нормандської четвірки».

Поділитись: