Міністерство закордонних справ України запускає платформу, що координуватиме міжнародні дії зі звільнення Росією українських політв’язнів.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

Там зазначили, що протягом останнього року Україні вдалося провести три успішні етапи звільнення утримуваних осіб та повернути з російських в’язниць понад 130 громадян України.

Водночас питання звільнення політв’язнів і надалі залишається актуальним, насамперед у контексті «тривалих репресивних практик» на території анексованих Криму та міста Севастополя, а також на території самої РФ.

«Проблематика політв’язнів має залишитися серед пріоритетних питань порядку денного у нашому діалозі з іноземними партнерами, а міжнародний тиск на РФ з метою їхнього якнайшвидшого звільнення — посилюватися. З цією метою МЗС ініціює запуск Платформи з координації міжнародних зусиль для звільнення незаконно утримуваних РФ з політичних мотивів громадян України», — інформують в МЗС.

Учасниками платформи стануть представники органів державної влади, до компетенції яких входить діяльність з надання допомоги, захисту прав та звільнення незаконно утримуваних громадян України, неурядові правозахисні організації та об’єднання родичів політв’язнів, Меджліс кримськотатарського народу. Також залучатимуть колишніх бранців Кремля.

«Платформа не підмінятиме діяльність інших органів державної влади. Це майданчик для обговорення та погодження дій, результатом яких має стати посилення міжнародного тиску на РФ з метою звільнення усіх незаконно утримуваних громадян України», — додають у відомстві.

Нагадаємо, повернення українських політв’язнів, які перебувають на території Російської Федерації та в окупованому Криму, буде можливе після завершення епідемії COVID-19, заявив президент Володимир Зеленський на пресконференції.

Нагадаємо, 29 грудня відбувся великий обмін утримуваними особами між Україною і так званими «ДНР» і «ЛНР». З полону бойовиків повернулися 76 українців, зокрема журналіст Станіслав Асєєв, який перебував у полоні понад 2 роки. СБУ оприлюднила імена всіх звільнених з полону українців: це 12 військових і 64 цивільних.

У пресслужбі Володимира Зеленського зазначили, що всього звільнили 81 людину, але 5 людей залишилися на непідконтрольній території. У межах обміну Україна передала бойовикам понад 120 людей, ще 17 відмовилися брати участь в обміні. Українська влада зокрема передала колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілах на Інститутській у 2014 році, та бразильця Рафаеля Лусваргі.

Поділитись: