Життя / Соціальний захист

На 33-й день шахтарі на Луганщині припинили підземний страйк

Громадське
Життя/Соціальний захист/На 33-й день шахтарі на Луганщині припинили підземний страйк
Зберегти
Вигляд
Працівники шахти імені Капустіна підприємства «Лисичанськвугілля» 19 листопада припинили страйк на глибині 600 метрів з вимогою виплатити зарплату. Шахтарі провели під землею 32 дні.

Про це Громадському повідомив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

Він зазначив, що шахтарі вийшли на поверхню приблизно о 13 годині 19 листопада.

Їм пообіцяли частково погасити заборгованість по зарплаті — виплатити 50% коштів. Також пообіцяли виплатити кошти наземним працівникам шахти, які, за словами Волинця, не отримували зарплати з червня.

Шахта імені Капустіна не працювала упродовж 32 днів: до шахтарів першої зміни поступово приєднувалися працівники інших змін, потім керівництво вирішило припинити спуск у шахти.

Працівники вимагають також виплатити кошти за вимушений простій.

Ймовірно, шахтарі вийдуть на роботу 20 листопада з 13 годині.

Працівники шахти страйкували упродовж 32 днів з вимогами: виплатити заборгованість по зарплаті, підвищити зарплату та модернізувати шахти.

Під час страйку одного шахтаря підняли на поверхню через дивну поведінку, пізніше йому визначили діагноз — шизофренія. Ще одного шахтаря госпіталізували.

Уповноважена з прав людини Людмила Денісова 23 жовтня звернулася до очільника Міненерго Ігоря Насалика з вимогою термінового погашення заборгованості по зарплатні шахтарів.

Нагадаємо, в липні Міністерство фінансів перерозподілило кошти на виплату заробітних плат українським шахтарям. Таким чином гірникам частково покриють заборгованість, виплативши загалом 220 мільйонів гривень.

13 липня перед завершенням сесії Верховна Рада виділила на дотацію шахтарям 1,4 мільярди гривень.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман повідомляв, що держава щороку витрачає на дотації державним шахтам близько 3 мільярдів гривень. Він зазначив, що собівартість видобутку українського вугілля значно перевищує його ціну на ринку. Відтак, держава має покривати різницю з бюджету.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ День з шахтарем: з каскою і без зарплати

Пов`язані новини