Учасники протесту проти президента Гаїті Жовенеля Моіза спалили американський прапор 17 лютого 2019 року.
Фото:

EPA-EFE/JEAN MARC HERVE ABELARD

Учасники протесту проти президента Гаїті Жовенеля Моіза спалили американський прапор і попросили Росію допомогти країні вийти з кризи.

Акція пройшла в столиці Гаіті Порт-о-Пренсе 15 лютого. До неї долучилися 200 людей. Декілька протестувальників спалили прапор США. Спалення прапору протестувальники пояснили як розрив стосунків зі США.

«Ми просимо Росію, Венесуелу, Китай подивитися на нещастя, в якому ми живемо», — додав протестувальник.

США 14 лютого оголосили про відкликання своїх дипломатів та їхніх родин та закликали американців не їхати до країни.

Протягом тижня тисячі протестувальників підпалювали автомобілі й конфліктували з поліцією. Правоохоронці застосовували сльозогінний газ. Місцеві видання також повідомляють, що унаслідок протестів є загиблі. Утім СNN не змогло підтвердити чи спростувати цю інформацію.

15 лютого мітингувальники робили перерву, щоб зібрати ресурси.

Додамо, що 23 січня у Каракасі Венесуела відбувся багатотисячний мітинг проти президента Ніколаса Мадуро. Під час нього голова парламенту Венесуели, лідер місцевої опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни, оскільки раніше парламент визнав переобрання Мадуро на посаду глави держави неконституційним.

Зазначимо, що президент Венесуели Ніколас Мадуро називає допомогу США незаконною та непотрібною, і обіцяю блокувати її. Так, на початку лютого силовики заблокували поставки гуманітарної допомоги в країну, перекривши міст на кордоні з Колумбією.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Одна країна, два президенти: чим закінчиться протистояння у Венесуелі

Президент США Дональд Трамп заявив, що визнає Гуайдо новим тимчасовим президентом. У відповідь на рішення Трампа Мадуро оголосив про розірвання дипломатичних відносин зі США.

Мадуро також відкинув ультиматум низки європейських країн, які вимагали призначення дострокових виборів глави держави.

Також про підтримку Гуайдо, окрім США, заявили Франція, Велика Британія, Іспанія, ДаніяАвстрія, Швеція, Аргентина, Бразилія, Гватемала, Гондурас, Грузія, Канада, Колумбія, Коста-Рика, Панама, Парагвай, Перу, Чилі, Еквадор та Ізраїль. Натомість Мадуро підтримують Куба, Болівія, Туреччина, Росія та Мексика. Україна також оголосила свою позицію щодо політичної кризи у Венесуелі.

Венесуела переживає гостру соціально-економічну кризу. Гіперінфляція, девальвація національної валюти, дефіцит товарів першої необхідності, брак ліків призвели до того, що громадяни цієї держави масово залишають країну.

Поділитись: