На активи Коломойського наклали арешт на 48 годин. Для чого це?

Бізнесмен Ігор Коломойський на 16-му форумі «Ялтинська європейська стратегія», в Києві, 13 вересня 2019 року
Бізнесмен Ігор Коломойський на 16-му форумі «Ялтинська європейська стратегія», в Києві, 13 вересня 2019 рокуВіталій Сало / УНІАН

САП та НАБУ на 48 годин наклали арешт на активи колишнього бенефіціарного власника «ПриватБанку» Ігоря Коломойського. Водночас правоохоронці спрямували клопотання про арешт майна бізнесмена до Вищого антикорупційного суду.

Про це повідомила пресслужба Національного антикорупційного бюро.

Там пояснили, що 48-годинний арешт обумовлений необхідністю забезпечення можливої конфіскації майна чи спецконфіскації в разі обвинувального вироку суду.

Тож на підставі постанови директора НАБУ, погодженої керівником САП, арешт наклали на частки у статутному капіталі товариств, якими Коломойський володіє прямо чи опосередковано. Зокрема щодо акціонерних товариств розрахунковою вартістю понад 3 млрд грн, а також майже на тисячу об’єктів нерухомого майна та понад 1,6 тисячі транспортних засобів і суден.

Для чого цей арешт?

В САП у коментарі hromadske пояснили, що тимчасовий арешт — це засторога розтрати цього майна, поки суд не розгляне клопотання, подане Національним антикорупційним бюро.

Колишньому кінцевому бенефіціарному власнику «ПриватБанку» Ігорю Коломойському та ще 5 експрацівникам установи 7 вересня НАБУ та САП оголосили підозру в заволодінні понад 9,2 млрд грн коштів банку.

Частина цих коштів, понад 446 млн грн, була легалізована на особистий рахунок Коломойського через низку фінансових операцій з підконтрольними компаніями, кажуть правоохоронці.

Чому в Коломойського кілька підозр?

Служба безпеки України та Бюро економічної безпеки 2 вересня теж оголосили підозру Коломойському. «Центр протидії корупції» назвав це «виставою». Так, СБУ оголосила підозру в півмільярдній справі лише одному бізнесмену.

«Раптові рухи щодо Коломойського від СБУ та БЕБ дедалі більше схожі на спеціально розіграну виставу, щоб випередити антикорупційні органи. Найімовірніше, про підготовку підозри у справі НАБУ/САП довідались і зіграли на випередження. Очевидно, що підозри в таких справах не готуються за день чи навіть тиждень», — казали в ЦПК.

Водночас там додали, що відомості в реєстр щодо цього провадження, яке ведуть СБУ та БЕБ, внесли тільки 11 серпня. І докази для оголошення підозри зібрали менш ніж за місяць.

«Швидкість просто якась фантастична. А тепер ще й виявляється, що вони (СБУ та БЕБ — ред.) так поспішали, що забули про найголовніше: ініціювати арешт активів Коломойського», — йдеться у повідомленні.

У ЦПК кажуть, що це «чергові свідчення того, що в СБУ та БЕБ не було реального бажання переслідувати» Коломойського.