Частина працівників Білоруського металургійного заводу у Жлобині влаштувала страйк через незгоду з результатами виборів президента. Керівництво підприємства нічого не коментує.

Про це повідомляють TUT.by та «Єврорадіо».

Працівники розповіли TUT.by, що десятки людей зібрались в одному з цехів. Керівництво заводу ніяк не коментує це, до підприємства приїхали автозаки та ОМОН.

«Єврорадіо» пише, що зупинилися два цехи заводу, є інформація про 60 затриманих. В мережі опублікувала звернення нібито працівників.

Оновлено: як передає «Дождь», завод відновив роботу у штатному режимі, працівники домовились з керівництвом, що підприємство надішле у Мінськ документ з вимогою провести чесні вибори, а кожен бажаючий працівник його підпише. Директор заводу пообіцяв не звільняти та не карати страйкарів.

Поміж того, опозиційна кандидатка Світлана Тіхановська оскаржила результати виборів у Центрвиборчкомі Білорусі.

Що треба знати про вибори в Білорусі?

9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. Після завершення голосування в країні оприлюднили результати державного екзит-полу. За їхніми даними, за чинного главу держави Олександра Лукашенка (він 26 років на посаді) проголосували 79,7% виборців.

За попередніми результатами виборів, Лукашенко здобув 80,23%, а в опозиційної кандидатки Світлани Тіхановської — 9,90%. Тіхановська не визнає офіційних результатів виборів президента, а також заявляє про готовність до довготривалих протестів у країні.

Незгодні з результатами люди вийшли на акції протесту в різних містах Білорусі. Силовики жорстоко придушували ці акції, застосовуючи водомети, світло-шумові гранати та гумові кулі. Влада повідомила про затримання 3 тисяч людей та поранення приблизно 50 протестувальників.

Зранку 10 серпня Слідчий комітет повідомив про відкриття кримінальних справ через масові протести. Там кажуть, що протестувальники вчиняли насильство до правоохоронців, проте про дії самих правоохоронців не згадують.

Про події після закриття дільниць у Білорусі читайте в нашому онлайні.

Поділитись: