У зоні бойових дій на Донбасі 4 серпня ситуація залишається контрольованою. На ділянках відповідальності більшості підрозділів порушень режиму припинення вогню не зафіксовано.

Про це повідомляє пресштаб операції Об'єднаних сил.

Минулої доби бойовики здійснили 3 провокативні поодинокі постріли в бік українських позицій. Зокрема, вночі один раз вистрілили з ручного протитанкового гранатомета неподалік населеного пункту Піски.

Пізніше поблизу Майорського бойовики спробували спровокувати українських військових одним пострілом з підствольного гранатомета. Таку ж тактику застосували й біля Луганського.

Вогневу відповіді на це сили ООС не давали, розуміючи справжні підступні наміри та провокативну тактику бойовиків. Бойових втрат і поранень серед українських військових немає.

Від початку поточної доби, 5 серпня, на ділянках відповідальності українських підрозділів бойовики один раз обстрілювали поблизу Шумів. Вогонь у відповідь українські військові не відкривали.

  • З 27 липня на Донбасі почав діяти новий режим припинення вогню. Зокрема ці домовленості забороняють відкривати будь-який вогонь без дозволу керівництва. У разі навмисного порушення режиму припинення вогню стосовно військовослужбовців Збройних Сил можуть застосовувати дисциплінарні стягнення.
  • Вище військове керівництво та президент Зеленський запевняють, що нове перемир'я не означає, що українські військові не зможуть відкривати вогонь у відповідь.
Поділитись: