Полковник та прессекретар однієї з бригад підірвалися на гранаті, ймовірно, у вигляді розтяжки у зоні бойових дій на Донбасі біля Шумів на Донеччині.

Про це повідомили в штабі операції Об'єднаних сил.

Поранених доставили до лікарні в Торецьку. Їхній стан називають стабільним і задовільним. Наразі триває розслідування інциденту.

У штабі заявляють, що немає підтверджень того, що це підрив стався не випадково, та нагадують про важливість розмінування.

Сьогодні вже вдруге повідомляють про підрив військових. Так, поблизу Водяного український військовослужбовець підірвався на невідомому вибуховому пристрої під час проведення інженерних робіт.

А що з розмінуванням?

Учасники Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на зустрічі 2 вересня домовилися про 19 ділянок розмінування. У штабі ООС регулярно звітують про розмінування декількох гектарів за добу. Наприклад, 13 вересня сапери Держслужби з надзвичайних ситуацій у прифронтовому районі знайшли 70 вибухонебезпечних предметів.

Водночас регулярно з'являються повідомлення і про підриви військових.

Яка ситуація на Донбасі зараз?

З 27 липня на Донбасі почав діяти новий режим припинення вогню. Зокрема ці домовленості забороняють відкривати будь-який вогонь без дозволу керівництва.

Донедавна головним досягненням перемир'я вважали те, що від обстрілів не загинув і не дістав поранення жодний український військовий. На 42-й день перемир'я, 6 вересня, бойовики порушили режим «тиші» й обстріляли позиції української армії на Луганщині, один військовий дістав поранення. Того ж дня інший військовий загинув внаслідок другого обстрілу бойовиків.

Поділитись: