Олександр Мальцев — демінер. Разом із дітьми та дружиною він живе у Сєвєродонецьку. Донька та син знають, чим займається тато, але поки не розуміють, що це небезпечна робота. 

У команді Данської групи з розмінування (Danish Demining Group) Саша очищує від боєприпасів околиці Лисичанська, де бої велися на початку збройного конфлікту. 

Данська група займається гуманітарним розмінуванням за міжнародними стандартами. На відміну від воєнного, це означає повне ручне очищення поля бою від боєприпасів та їхніх залишків. Хоча це повільний і тривалий процес, він дає майже стовідсоткову гарантію, що розмінована територія є безпечною. 

За даними Міноборони, забруненими вважають 16 тисяч квадратних кілометрів Донбасу по обидва боки лінії розмежування. За роки війни від підриву на боєприпасах постраждали більше тисячі людей, 130 з них — діти. На очищення зони бойових дій піде до 10 років.

Чому мінна загроза — це проблема, яку не варто недооцінювати — у новій серії проекту «Донбас reality check».

Донбас reality check — проєкт hromadske про те, чи відповідають заяви політиків про Донбас із реаліями регіону і проблемами людей, які там живуть.

Поділитись: