У зоні бойових дій на Донбасі від початку «всеосяжного перемир’я», яке почало діяти 27 липня, бойовики провокують українських військових відкривати вогонь у відповідь. Водночас поблизу низки населених пунктів на лінії зіткнення обстріли припинилися.

Про це повідомили у штабі операції Об’єднаних сил.

Там зазначили, що бойовики вдаються до провокацій і роблять поодинокі постріли зі стрілецької зброї та гранатометів, щоб спровокувати українських військових відкрити вогонь у відповідь.

Водночас у штабі додають, що біля частини населених пунктів з початку «всеосяжного перемир’я» обстріли припинилися. Так з 1 по 26 липня бойовики відкривали вогонь поблизу таких населених пунктів: Широкине, Попасна, Авдіївка, Піски, Доломітне, Пищевик, Водяне, Павлопіль, Луганське, Старогнатівка, Оріхове, Талаківка, Жованка, Мар’їнка, Новоолександрівка. Від початку нового перемир’я, з 27 липня, там не стріляють, кажуть у штабі.

З 27 липня на Донбасі почав діяти новий режим припинення вогню, про який у Мінську домовилися учасники Тристоронньої контактної групи.

Вище військове керівництво та президент Зеленський запевняють, що нове перемир'я не означає, що українські військові не можуть відкривати вогонь у відповідь. Водночас домовленості забороняють відкривати будь-який вогонь без дозволу керівництва. У разі навмисного порушення режиму припинення вогню стосовно військовослужбовців Збройних Сил можуть застосовувати дисциплінарні стягнення.

А от бойовики продовжують порушувати режим «тиші» з самого початку нового перемир'я. Лише продовж п'ятої доби, 31 липня, у зоні бойових дій на Донбасі бойовики відкривали вогонь чотири рази.

Місія ОБСЄ у своєму звіті щодо дотримання перемир’я станом на 31 липня повідомляла, що після початку всеосяжного припинення вогню його порушили 123 рази.

В ОБСЄ за порушення рахували кожний постріл або вибух, а в штабі ООС обстріли однієї позиції рахуються як один факт порушення.

Поділитись: