Війна

На Донбасі зменшать кількість блокпостів — Нацполіція

2 травня, 2018 20:27
Війна/На Донбасі зменшать кількість блокпостів — Нацполіція
Зберегти
Вигляд
У Донецькій та Луганській областях змінять формат роботи системи блокпостів та зменшать їх кількість.

У Донецькій та Луганській областях змінять формат роботи системи блокпостів та зменшать їх кількість.

Про це заявив заступник голови Нацполіції Костянтин Бушуєв.

Зміни у роботі контролю східних територій України відбудуться в рамках запровадженої напередодні Операції Об’єднаних сил.

За словами Бушуєва, перегляд формату роботи блокпостів спрямований на зменшення соціальної напруги, що виникала у зв’язку з перевірками на стоп-контролях, «які фактично не виконують функцій, пов’язаних із забезпеченням оборони чи національної безпеки».

«Їхню кількість буде зменшено. А порядок пропуску на блокпостах буде відрегульований відповідно до рішення, які будуть прийняті командуванням ООС», — наголосив Бушуєв.

Раніше командувач об'єднаного Оперативного штабу Сергій Наєв повідомив, що Операція Об‘єднаних сил не передбачає активізації бойових дій, але має на меті звільнення територій.

Він також повідомив, що в окремих районах Донецької та Луганської областей, у межах операції Об’єднаних сил, обмежать пересування

30 квітня президент Петро Порошенко оголосив про офіційне завершення формату Антитерористичної операції на території Донбасу і перехід до операції Об'єднаних сил. Таким чином на сході України розпочалася операція Об'єднаних  сил на чолі з командувачем і Об'єднаним штабом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Командувач Об'єднаного оперативного штабу:  хто такий Сергій Наєв

Об'єднаний оперативний штаб діє в системі Генштабу. Йому підпорядковуються не тільки підрозділи Збройних сил, але й усі силові структури, що перебувають на території Донецької та Луганської областей.

Після набуття чинності президентського закону про реінтеграцію Донбасу саме на Об'єднаний оперативний штаб покладаються повноваження щодо регуляції ситуації у зоні бойових дій на сході України, замість штабу АТО.

Особливий порядок передбачає надання органам сектору безпеки та оборони, іншим державним органам України спеціальних повноважень, необхідних для здійснення від містечок Виноградне, Курахове, Очеретяне, Розівка, Вовчеярівка, Біла Гора, Новоайдар, Садки, Макарівка, Простяне, де починається зона бойових дій, де правила будуть ще більш жорсткими.

Тобто на всій території Донецької та Луганської областей вводять особливий порядок пропуску, розділений на три рівні пропуску громадян: зелений — де доступ необмежений, жовтий — перебування за наявності документів (у цій зоні проводиться огляд речей та транспорту) та червоний — перебування осіб тимчасово обмежено або заборонено.

В зоні ж проведення операції доступ можливий лише людям, які живуть в районі операції, мають родичів і документи, що це засвідчують, мають місця поховання рідних або нерухомість. Також можуть проїхати дипломати, або гуманітарні місії за наявності документів.

Пов`язані новини