Учасники акції «Я не хочу бути наступним», Курахове, Донецька область, 5 червня 2019 року
Фото:

надане учасниками акції

У місті Курахове Донецької області правоохоронці намагались перешкодити проведенню акції «Я не хочу бути наступним» за свободу зібрань та проти порушень з боку правоохоронців.

Про це повідомляє кореспондент Громадського.

Співробітники поліції підʼїхали до трьох молодих людей, коли вони малювали плакати та почали опитувати їх.

«Ми сиділи на лавці та малювали плакати. Підійшла поліція та почала питати, як нас звати, хто ми, хто наші батьки, де ми живемо. Кажуть, що ми маємо попередити органи місцевого самоврядування за десять днів про те, що хочемо проводити акцію», — розповів Віктор Моргун, голова курахівського відокремленого підрозділу «Фундації регіональних ініціатив».

Серед правоохоронців, які опитували учасників акції, був заступник начальника Мар'їнського відділення поліції Волноваського відділу поліції Донеччини. Називати своє імʼя та прізвище на прохання Громадського він відмовився, зазначивши, що вже представлявся учасникам акції.

Також він сказав, що з неповнолітніми учасниками акції обовʼязково має бути повнолітній координатор. Однак послатись на відповідну правову норму він відмовився.

Після розмови, яка тривала понад годину, поліцейські пішли, і троє активістів провели акцію під відділом поліції. Вони тримали у руках плакати «Я не хочу бути наступним», «Мені було 5 років, а скільки дадуть моїм вбивцям?» та «Конституція за 10081» (10081 — номер законопроекту, яким пропонується виключити з Кодексу про адміністративні правопорушення статтю 185-1 «Порушення порядку організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій» та 185-2 «Створення умов для організації і проведення з порушенням установленого порядку зборів, мітингів, вуличних походів або демонстрацій»).

Зазначимо, що курахівські активісти не подавали заявку на акцію, однак «Фундація регіональних ініціатив» повідомила Нацполіцію про проведення всеукраїнської акції, у якій фігурувала й акція під Курахівським відділом поліції.

«Фундація регіональних ініціатив» нагадала про складені протоколи на активістів у Рівному, які вийшли на мирну акцію, та про вбивство 5-річного Кирила Тлявова у Переяслав Хмельницькому.

«Ці різні події об’єднує одне — знецінення людських прав та людського життя, свавілля влади та повна безкарність винних», — наголосили в організації.

Нагадаємо:

  • 25 травня у Рівному двоє людей вийшли на центральну площу, вимагаючи імпічменту президента Володимира Зеленського. На 16-річну Дар'ю Коцюрубу та 20-річного Романа склали адмінпротокол за порушення порядку проведення акцій, мітингів. На матір Дар'ї склали протокол за статтею 184 — неналежне виховання дітей.
  • Зеленський відреагував на дії поліції в Рівному Facebook-постом на наступний день після затримання, закликавши Міністерство внутрішніх справ не вживати жодних заходів щодо двох протестувальників, які вимагали його імпічменту.
  • Проте організаторка акції Дар'я Коцюруба заявила, що не отримала від Зеленського «адекватної реакції» на дії поліції.
  • Голова Нацполіції Сергій Князєв назвав це й інцидент «заполітизованою історією».
  • А Коцюруба звинуватила Князєва у брехні через слова про те, що за подібну акцію її вже притягали до відповідальності.

/Іван Бухтіяров

Поділитись: