На Евересті зростає кількість альпіністів із симптомами COVID-19. У базовому таборі побоюються спалаху

У базовому таборі на Евересті в Непалі фіксують збільшення кількості альпіністів із симптомами COVID-19 та підтвердженим діагнозом. Керівництво табору побоюється спалаху захворювання.

Про це повідомляє BBC.

Працівники базового табору заявили, що отримали інформацію про 17 підтверджених випадків із лікарень Катманду — туди на лікування відправили альпіністів із симптомами.

Співробітники приватної клініки у Катманду також підтвердили, що деякі пацієнти отримали позитивний результат тесту після того, як приїхали з табору на Евересті.

У Гімалайській рятувальній асоціації, яка керує державною клінікою в базовому таборі, повідомили, що там збільшується кількість людей із кашлем та лихоманкою.

«Тут майже всі альпіністи кашляють, але ми бачимо людей і з іншими симптомами. Ми стежимо, щоб вони залишалися в ізоляції», — зазначив лікар Пракаш Харел.

Натомість уряд Непалу заявив, що немає жодної інформації про випадки коронавірусу в таборі. У Міністерстві туризму зазначили, що їм не передавали дані про захворювання в базовому таборі. Журналісти ж вважають, що посадовці можуть применшувати масштаби ситуації, щоб уникнути закриття Евересту для альпіністів.

Перед підійманням до базового табору всі відвідувачі повинні пройти карантин у Непалі. Загалом у країні, яка межує з Індією, протягом останніх декількох тижнів значно тижнів зросла кількість інфікованих.

У горах важко зрозуміти, чи має людина коронавірус — його симптоми схожі на висотну хворобу. Так, наприкінці квітня коронавірус виявили в норвезького альпініста Ерленда Несса. Спочатку вважали, що Несс страждає саме на висотну хворобу, але потім у нього діагностували COVID-19.

Альпіністи досі побоюються, що симптоми коронавірусу вважатимуть висотною хворобою. У таборі немає приміщення та наборів для тестування на коронавірус, і тільки деякі альпіністи беруть із собою набори для тестів. Проте точно діагностувати захворювання можна лише після евакуації з табору до лікарні.

Попри те, що багато альпіністських курортів досі закриті, Непал вирішив відкрити Еверест для туристів. За даними The Kathmandu Post, щороку країна заробляє 4 мільйони доларів, видаючи дозволи на сходження на найвищу гору планети.