В аеропорту Індонезії на COVID-19 тестували використаними наборами. Постраждали, ймовірно, 9 тисяч людей
В Індонезії затримали п'ятьох співробітників фармацевтичної компанії через скандал із використаними наборами для тестування COVID—19. Їх підозрюють у тому, що вони промивали використані палички для тестування і продавали їх знов.
Як передає BBC, приблизно дев'ять тисяч людей у Міжнародному аеропорту в Медані могли протестувати на коронавірус використаними наборами.
В аеропорту робили експрестести на антиген — набори для тестування надавала державна компанія Kimia Farma. Розслідування розпочали після того, як багато пасажирів скаржилися на те, що отримали помилково позитивні результати тестів.
У поліції вважають, що аеропорт отримував використані набори з грудня 2020 року, а державна компанія на цьому заробила 1,8 мільярда рупій (124,8 тисячі доларів).
Правоохоронці зібрали свідчення 23 людей у цій справі. Крім того, двоє юристів, які часто літали через цей аеропорт, планують подати колективний позов до суду на фармацевтичну компанію, передає South China Morning Post.
Вони хочуть отримати 1 мільярд рупій (69 тисяч доларів) компенсації за кожного постраждалого пасажира. Щодня в аеропорту тестували від 100 до 200 пасажирів — деяких використаними наборами, а деяких новими.
Правоохоронці вже затримали п'ятьох співробітників Kimia Farma, зокрема одного менеджера. Їм може загрожувати до 10 років ув'язнення. Поліція перевіряє, чи використовували гроші від шахрайства для будівництва розкішного будинку одного з затриманих.
Також перевіряють, чи були пасажири, які інфікувалися коронавірусом після тестування використаними наборами. В аеропорту зазначили, що не знали, що їм постачають не нові набори для тестів.
Що в Індонезії з коронавірусом?
З початку пандемії там зафіксували 1,6 мільйона випадків зараження коронавірусом (серед понад 270 мільйонів населення). З них понад 46 тисяч людей померли.
Певний час Індонезія демонструвала найвищі показники щодо COVID-19 серед країн у Південно-Східній Азії. Після піку захворювань у січні та лютому ситуація дещо покращилась, хоча країна все ще фіксує приріст приблизно у 5 тисяч випадків щодня.
Наразі Індонезія вакцинує населення препаратом від китайської фармкомпанії Sinovac, Oxford/AstraZeneca та Sinopharm. Усього перше щеплення зробили 31,8% населення, а друге — 20%.
- Поділитися: