На фондовому ринку США зафіксували найбільше зростання з часів Великої депресії
Один з найстаріших фондових індексів США — індекс Dow Jones — зростає вже три дні поспіль. У четвер, 26 березня, вартість акцій, що входять до індексу, підвищилася на 21% проти вартості у понеділок — це найбільше триденне зростання з 1931 року.
Як повідомляє Reuters, зростання вартості акцій не перервали навіть невтішні новини з ринку праці США. Так, за тиждень у США зафіксували понад 3,2 мільйона нових безробітних — абсолютний рекорд за всю історію спостережень.
Настрої на фондовому ринку покращилися на тлі новин про виділення владою США 2 трильйонів доларів економічної підтримки для пом'якшення удару економічної кризи, яку спричинила пандемія коронавірусу. Цю допомогу ще має погодити Палата представників США.
Окрім Dow Jones зростання показали й інші фондові індекси, зокрема S&P 500 зріс на 17% (порівняно з понеділком). Чи не найсуттєвіше протягом 23-26 березня зросли акції Boeing — на 90%. Це відбулося на тлі розмов про виділення США додаткового фінансування для підтримки авіагалузі.
Пандемія коронавірусу спричинила на світових фінансових ринках паніку та кризу.
16 березня світові фондові ринки через кризу, спричинену коронавірусом, просіли на більш ніж 12%. Ціни на нафту впали нижче 29 доларів за барель.
Через це на біржі застосували механізм призупинки торгів акціями на 15 хвилин. Подібний механізм востаннє застосовували 12 березня, а перед цим — 9 березня.
Не заспокоїло паніку інвесторів на ринку навіть рішення Федеральної резервної системи США знизити ключову ставку до 0-0,25% річних (це має стимулювати економічну активність та здешевити кредити у США).
12 березня найбільші фондові індекси США «просіли» на понад 7%, а за підсумками торгів падіння акцій стало найбільшим з 1987 року.
19 березня ціни на нафту впали до 17-річного мінімуму.
- Поділитися: