26 березня світові фондові ринки відновили падіння вартості акцій та ключових фондових індексів. Підставою для цього стало рекордне безробіття у США, спричинене коронавірусом.

Про це повідомляє CNBC.

За даними американської статистики, минулого тижня у США зафіксували 3,28 мільйона нових безробітних — це найвище значення, зафіксоване за всю історію спостережень. Воно перевищило попередні рекорди — 665 тисяч нових безробітних у розпал економічної кризи 2009 року та попередній абсолютний рекорд у 695 тисяч безробітних 1982 року.

Ключові фондові індекси 26 березня просіли: S&P 500 — на 0,7%, Nasdaq — на 0,4%. Це сталося попри затверджену програму економічних стимулів у США розміром 2 трильйони доларів.

Інвестори зазначають, що попри виділення допомоги американською владою для стримування економічної кризи, наслідки коронавірусу для економіки перевершили попередні очікування.

Через пандемію коронавірусу на світових фінансових ринках триває паніка та криза.

16 березня світові фондові ринки через кризу, спричинену коронавірусом, просіли на більш ніж 12%. Ціни на нафту впали нижче 29 доларів за барель.

Через це на біржі застосували механізм призупинки торгів акціями на 15 хвилин. Подібний механізм востаннє застосовували 12 березня, а перед цим — 9 березня.

Не заспокоїло паніку інвесторів на ринку навіть рішення Федеральної резервної системи США знизити ключову ставку до 0-0,25% річних (це має стимулювати економічну активність та здешевити кредити у США).

12 березня найбільші фондові індекси США «просіли» на понад 7%, а за підсумками торгів падіння акцій стало найбільшим з 1987 року.

19 березня ціни на нафту впали до 17-річного мінімуму.

Поділитись: