На півфінальному матчі Кубку України «Минай» — «Динамо» вивісили банер на підтримку поліцейського Дерека Шовіна, який вбив у США афроамериканця Джорджа Флойда.

На банері написано #FreeDerekChauvin (з англійської — «Свободу Дереку Шовіну»). Хто саме вивісив цей напис — незрозуміло.

Зазначимо, що офіційно матч відбувався без глядачів через карантин в Україні, але люди, які вивішали банер, стояли за межами стадіону за парканом.

Фото:

скріншот

Зазначимо, у США тривають протести, викликані смертю афроамериканця Джорджа Флойда. Нагадаємо, він помер 25 травня після того, як був затриманий поліцією у Міннеаполісі, головному місті штату Міннесота. Це сталося через заяву продавця супермаркету про використання Флойдом фальшивих банкнот. Поліцейський, який затримував чоловіка, притис його шию коліном і не відпускав навіть тоді, коли затриманий говорив, що не може дихати.

Дереку Шовіну, який стояв коліном на шиї Флойда, висунули обвинувачення у вбивстві.

Історія Флойда спричинила хвилю протестів проти неправомірних дій поліції — і не лише в США. Його фраза стала гаслом активістів, які протестують проти поліцейського насильства стосовно темношкірого населення. Мирні протести у багатьох містах США супроводжуються погромами та грабежами: люди підпалюють і трощать автівки й крамниці.

Поділитись: