З державного бюджету у 2020 році виділили 480 мільйонів гривень, щоб вдосконалити інфраструктуру митниці. Гроші витратять на нові пункти пропуску та встановлення обладнання.

Про це заявив керівник Державної митної служби Максим Нефьодов, передає кореспондентка hromadske.

«Ми працюємо зараз у межах старого бюджету, а вже у новому бюджеті на інфраструктуру закладено близько 480 мільйонів гривень. Це ті кошти, що будуть витрачені на реконструкцію і добудову 12 пунктів пропусків, на введення у експлуатацію сканерів, на закупку 15 ваг, де їх не вистачає», — повідомив голова митниці.

Також Максим Нефьодов наголосив, що успішна реформа відбудеться лише за умови, що працівники на митниці отримуватимуть ринкові зарплати, а також зміниться сервіс. З бюджету витрачатимуть кошти на утримання: прибирання, туалети, освітлення та кращі приміщення.

Зараз у межах оновлення ДМС понад півтисячі працівників не переведуть до нової структури і їх буде звільнено з роботи. Конкурси на посади до оновленої митниці розпочинаються з кінця грудня.

«Дуже важливий фактор, який нам треба враховувати — це те, що нам треба повністю перенабирати персонал. Це не означає, що будуть звільнені абсолютно всі. На митниці працює велика кількість чесних та професійних людей, але звичайно що дуже хотілося, аби всі вони пройшли переатестацію з точки зору професійності, а також етики та доброчесності», — додав Нефьодов.

8 грудня в Україні запрацювала Державна митна служба, якій передали повноваження Державної фіскальної служби.

Нагадаємо, 15 листопада 2019-го у Державній митній службі завершили реєстрацію всіх регіональних митниць. Початку повноцінної роботи очікували на початку грудня.

Раніше у ДМС запустили калькулятор, який розраховує суму митних платежів для розмитнення автомобілів на єврономерах.

25 жовтня Кабінет міністрів України доручив митниці запустити стаціонарні сканери на митних пунктах. Як виявили урядовці, ці сканери митниці закупили та встановили, однак їх не використовують через бюрократичні перешкоди, які не дають змоги запустити сканери.

Зазначимо, що 2 жовтня уряд затвердив територіальну структуру Державної митної служби України.

Поділитись: