Кабінет міністрів України схвалив територіальну структуру оновленої Державні митної служби.

Відповідне рішення ухвалили під час засідання уряду 2 жовтня, передає прес-служба Міністерства фінансів.

Зазначається, що в межах реорганізації митниці існуючі митні пости, які підпорядковуються Державній фіскальній службі, переведуть до Державної митної служби.

«За основу структури територіальних органів Держмитслужби взято принцип об’єднання митниць ДФС з урахуванням територіальної концентрації митних постів. Тому, в результаті утворення нових митниць Держмитслужби, очікується, що всі існуючі митні пости, в яких здійснюється митне оформлення, та пункти пропуску через державний кордон продовжать своє функціонування в місцях їх сьогоднішнього розташування», — повідомляє Мінфін.

За словами голови ДМС, кількість регіональних митниць в Україні скоротиться до 16 (раніше їх було 26).

«Замість 26 митниць буде 16, а також лишаються окремо лабораторія і кінологічний центр», — повідомив голова ДМС Максим Нефьодов.

Нагадаємо, що прем’єр-міністр України Олексій Гончарук повідомляв, що очікує на запуск Державної митної служби з 1 листопада 2019 року.

Раніше президент України Володимир Зеленський доручив уряду запустити роботу нової митної служби до 1 грудня 2019 року.

28 серпня в Україні офіційно запустили Державну податкову службу. Відтепер ця служба буде займатися збором податків замість ДФС.

21 серпня Кабінет міністрів України схвалив розпорядження, яким поклав повноваження й виконання функції адміністрування податків з ДФС на Державну податкову службу.

18 грудня 2018 року уряд ухвалив рішення про розділення ДФС на 2 окремих органи — митну та податкову служби, а 6 березня 2019 року затвердив відповідні положення про ці державні органи.

20 березня 2019 року Кабмін оголосив конкурс на голів податкової та митної служб. Зарплата керівників нових служб складе по 24 тисячі гривень.

23 квітня завершився конкурс на голову Державної податкової служби України. Його переміг заступник міністра фінансів Сергій Верланов.

8 травня Кабінет міністрів України призначив Сергія Верланова новим головою Державної податкової служби.

25 червня відбувся фінальний етап конкурсу на голову Державної митної служби, у якому переміг заступник міністра економічного розвитку України Максим Нефьодов

Державна фіскальна служба була створена у 2014 році як правонаступник Міністерства доходів і зборів України. Вона відповідальна за податковий та митний напрям. У часи президентства Віктора Януковича, Міністерство доходів і зборів підозрювали у створенні централізованих схем з ухилення від оподаткування та відмивання коштів, а також «торгівлі» податковими кредитами з податку на додану вартість, які завдали збитків державі на мільярди гривень.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile