Політика

«На хвилинку в Білий Дім»: американські ЗМІ про візит Порошенка в США

5 липня, 2017 11:04
Політика/«На хвилинку в Білий Дім»: американські ЗМІ про візит Порошенка в США
Зберегти
Вигляд
lead
Більшість ЗМІ не забули згадати, що візит в Білому Домі був скоріше «drop-in» («забігти»), тобто нетривалою зустріччю, без звичного церемоніалу.

Президент України Петро Порошенко вперше зустрівся з главою Білого Дому Дональдом Трампом. Вітаючи в Овальному кабінеті свого українського колегу, Трамп заявив, що для нього ця зустріч — «велика честь». Порошенко назвав переговри із ним  та з низкою інших високопосадовців адміністрації Трампа «дуже плідними і детальними».

Натомість більшість ЗМІ не забули згадати, що візит в Білому Домі був скоріше «drop-in» («забігти»), тобто нетривалою зустріччю, без звичного церемоніалу. Громадське зробило коротку підбірку основних тез із американських видань щодо переговорів Трампа та Порошенка в Білому Домі.

На офіційному сайті CNN зустріч Трампа і Порошенка вже у заголовку публікації називають «скромним прийомом». Мовляв, українського президента у Вашингтоні зустріли досить стримано і без урочистостей.

«Коли Петро Порошенко відвідав Білий дім у вівторок, українського президента не зустріли традиційною пишністю та торжеством, як це роблять на зустрічах із закордонними лідерами в США зазвичай. Вранці біля Західного крила Білого Дому, Трамп не зустрічав Порошенка, подібно до того, як зустрічав інших лідерів, Порошенко тихо і без фанфар зайшов у Західне крило», — пишуть в публікації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Порошенко в Білому домі: що означає цей візит

«Президент Румунії Клаус Йоганніс стояв біля Трампа після двосторонньої прес-конференції цього місяця. Президента Панами Хуана Карлоса Варела зустрічали особисто Трамп та перша леді Меланія Трамп на порозі Білого дому, після чого вони разом насолоджувались довгою прогулянкою поруч із Білим Домом та провели двосторонню зустріч із президентом в Овальному кабінеті».

CNN підкреслює — деталь щодо відсутності помпи і торжества у візиті Порошенка є важливою, беручи до уваги те, що Трамп розпоряджаєтсья розгорнути червоний килим перед усіма закордонними очільниками, навіть лідерами маленьких країн, які мають малий вплив на політику США.

Зустріч в Овальному кабінеті Фото: Микола Лазаренко/POOL

Разом із тим CNN визнає, що відсутність церемоніалу під час візиту Порошенка не є одиноким випадком, адже такий же скромний прийом (а іноді і скромніший) влаштовували королю Йорданії Абдаллі ІІ ібн Хусейну та президенту Гондурасу Хуану Орландо Ернандесу.

В статті на сайті Voice of America також звертають увагу на відсутність урочистостей під час візиту українського президента до Вашингтона.  

«Порошенко, бізнесмен-мільярдер, якого Москва розглядає як свого ворога, прибув без звичної для таких візитів помпи. Зустріч між двома лідерами у Білому домі полягала в тому, щоб «обговорити підтримку мирного врегулювання конфлікту на Сході України, програму реформ президента Порошенка та зусилля у боротьбі з корупцією», — заявили в повідомленні адміністрації Трампа».

Натомість видання також пише про одне з найчутливіших для України питань — питання надання Києву американської зброї. В публікації наголошують на тому, що таке рішеня свого часу не наважився ухвалити Барак Обама, тож є шанс сподіватися що більш рішучий (особливо у протистоянні рішенням попередньої адміністрації) Трамп може наважитись на це. Разом із тим Білий Дім поки ухиляється від коментарів на цю тему.  

Reuters, коментуючи зустріч двох президентів, відмічає такий момент — Трамп підтримав мирне вирішення конфлікту в Україні, але жодним словом не згадав про роль Росії у цьому конфлікті.

Під час зустрічі у Пентагоні із міністром оборони Джимом Меттісом, той також вибирав досить стримані формулювання, і бойовиків на Донбасі назвав «сепаратистам, яких підтримує Росія».

Зустріч Петра Порошена з Джимом Меттісом (праворуч) у Пенгатоні Фото: Микола Лазаренко/POOL

«Дещо стримана мова тіла Трампа і Порошенка контрастує з панібратськими фотографіями, які з'явилися минулого місяця після зустрічі Президента США в Білому домі з Лавровим та російським послом у Сполучених Штатів Сергієм Кисляком. Трамп заявляв, що він хоче кращих відносин з Росією, але його шлях до його мети ускладнився після напруженості між двома країнами щодо конфлітку у Сирії. Крім того проти зближення з Росією виступають багато однопартійців Трампа у Конгресі», — пише видання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Пентагон молив нас не оприлюднювати дані про тортури ЦРУ» — журналіст The Washington Post

У своїй публікації The New York Times також наголошує на тому,  що Білий Дім, звітуючи про зустріч Порошенка і Трампа, не згадав чи обговорювали лідери держав роль Росії у конфлікті на Сході. Прес-секретар Білого Дому Шон Спайсер запевнив що це питання не могли не підняти: 

«Адміністрація президента продовжить відстоювати санкції, поки Росія продовжуватиме свою агресію на сході України», — додав Спайсер.

В публікації згадують численні заяви Трампа про бажання налагодити стосунки з Москвою, спроби це зробити через зустріч із главою МЗС Росії Сергієм Лавровим, а також занепокоєння з боку НАТО щодо того, чи готовий американський президент захищати союзників від агресії збоку Росії. Під час останнього саміту НАТО глава Білого Дому так і не підтвердив це зобов’язання в рамках оборонної угоди, натомість не пропустив можливості вимагати від країн-членів справедливо платити внески, 2% від ВВП на оборону.

Пов`язані новини