Комітет з питань запобігання і протидії корупції Верховної Ради так і не розглянув питання про Антикорупційний суд, оскільки через обговорення щодо аудитора НАБУ у комітеті оголосили перерву.

Комітет з питань запобігання і протидії корупції Верховної Ради так і не розглянув питання про Антикорупційний суд, оскільки через обговорення щодо аудитора НАБУ у комітеті оголосили перерву.

«Частина членів антикоркомітету пішла, кворуму немає. Усе — через суперечності у питанні аудитора НАБУ. В комітеті оголошено перерву засідання. Коли продовжиться, невідомо. До питання Антикорсуду так і не дійшли», — йдеться у повідомленні Twitter «Реанімаційного пакету реформ».

«До порядку денного Антикоркомітету Рада включили пропозицію нардепа Буглака з БПП щодо оголошення нового кваліфоцінювання кандидатів в аудитори НАБУ без завершення старого конкурсу».

Раніше Комітет з питань правової політики та правосуддя рекомендував Верховній Раді підтримати президентський законопроект № 7440  «Про Вищий антикорупційний суд».

Верховна Рада України 26 лютого включила до порядку денногозаконопроект про Антикорупційний суд.

23 грудня Петро Порошенко зареєстрував у Верховній Раді законопроект № 7441 «Про Вищий антикорупційний суд».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Першочергова задача України — створити незалежний антикорупційний суд» — постійний представник МВФ в Україні

Водночас Міжнародний валютний фонд повідомив, що ухвалення президентського законопроекту про Антикорупційний суд у його нинішній редакції є порушенням Києвом своїх зобов'язань перед МВФ і суперечить рекомендаціям Венеційської комісії.

Представниця президента у Верховній Раді запевнила, що рекомендації МВФ будуть враховані у законі про Антикорупційний суд.

18 січня Рада не змогла включити до порядку денного сесії законопроект про антикорупційний суд. У ЄС офіційно виступили з критикою української влади через те, що президентський законопроект суперечить обіцянкам Києва та рекомендаціям Венеціанської комісії.

У МВФ заявили, що очікують зміни законопроекту про Антикорупційний суд під час його підготовки до другого читання, а також зміни і до закону про пенсійну реформу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Охорона суддів та стандарти ЄСПЛ: головне у проекті Порошенка про Антикорупційний суд

Поділитись: