Світ

На кордоні сектору Гази та Ізраїлю відновились акції протесту: постраждали понад 500 людей

13 квітня, 2018 20:48
Світ/На кордоні сектору Гази та Ізраїлю відновились акції протесту: постраждали понад 500 людей
Зберегти
Вигляд
lead
На кордоні сектору Гази та Ізраїлю у п'ятницю, 13 квітня, відбулись чергові масові сутички між палестинськими демонстрантами та ізраїльськими силовиками.

На кордоні сектору Гази та Ізраїлю у п'ятницю, 13 квітня, відбулись чергові масові сутички між палестинськими демонстрантами та ізраїльськими силовиками.

Про це повідомляє AP.

Більшість демонстрантів зібралися у наметових таборах, розташованих за декілька сот  метрів від прикордонного паркану. Інші протестувальники наблизились до огорожі, кидали каміння, підпалювали шини та ізраїльські прапори.

Силовики Ізраїлю змушені були застосувати силу проти акціоністів, зокрема, вони розпилили перцевий газ та використали гумові кулі.

Мінохорони здоров'я Гази повідомляє, що під час сутичок 528 палестинців дістали поранення, зокрема, 122 протестувальника дістали вогнепальні поранення, 406 демонстрантів були травмовані.

За даними уряду Гази, 203 постраждалих госпіталізували до лікарень, решті надали допомогу у польових клініках.

Повідомляється також, що під час зіткнень ізраїльські військові вбили 28-річного палестинця.

За оцінками ізраїльських військових, близько 10 тисяч палестинців взяли участь у протестах на кордоні з Газою та Ізраїлем. Це значно менше, ніж в попередніх акціях за останні 2 тижні.

Раніше верховна представниця Євросоюзу з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні закликала Ізраїль та Палестину до мирних переговорів через сутички в Секторі Гази та наполягала на проведенні розслідування зіткнень у Секторі Гази.

Нагадаємо, 30 березня щонайменше 12 палестинців загинули та сотні отримали поранення внаслідок сутичок з ізраїльськими силами безпеки на кордоні Смуги Гази.

Згодом повідомлялося, що сутички у Секторі Гази призвели до 17 загиблих.

Зазначимо, «День землі», 30 березня, згадують вбивство шести протестувальників ізраїльськими силами під час демонстрацій проти конфіскації земель у 1976 році.

30 березня 1976 року Ізраїль окупував тисячі акрів земель, що належали палестинцям. Палестинський народ організував загальний страйк з метою протесту проти дій Ізраїлю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Єрусалим Трампа: крок у бік миру чи стрибок до прірви війни?

Пов`язані новини